امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56904
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 41
کیومرث یزدان‌پناه مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به ...

کیومرث یزدان‌پناه مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به سخنان اخیر خاتمی در خصوص سازماندهی شده بودن تجمعات فرودگاه مهرآباد گفت: موضع‌گیری‌های خاتمی که خود را رهبر یک جریان و روشنفکر می‌داند خیلی توجیه استراتژیک ندارد و قطعا عقلانیت سیاسی آن را نمی‌پذیرد.

وی افزود: قطعا نظام نیز اعتراضات گروه‌هایی که خارج از چهارچوب قوانین باشد را نمی‌پذیرد و ما شاهد تذکرات جدی رهبری در این خصوص بوده‌ایم و قاعدتا هیچ سازمان و نهادی در کشور دست به چنین اقداماتی نمی‌زند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه خاتمی بگوید چه سازمانی این تجمع را ترتیب داده است، اظهار داشت: قطعا چنین موضع‌گیری‌هایی شبهاتی را در بین مردم به وجود خواهد آورد که برای کشور هزینه‌بردار خواهد بود و عقلانیت سیاسی حکم می‌کند که این افراد نسبت به اظهاراتشان تفکر بیشتری بکنند تا کشور را دچار ناامنی مقطعی نکنند.

این استاد دانشگاه تهران با بیان  این موضوع که موضع‌گیری اخیر خاتمی قطعا دولت روحانی را با چالش مواجه خواهد کرد، گفت: موضع‌گیری‌های اینچنینی و به دور از واقعیات هزینه‌هایی را در بر خواهد داشت و تردیدی در آن نیست که نظام را نیز به چالش خواهد کشید. شاید خاتمی با این اظهارات اهدافی فراتر از ریاست جمهوری را در سر می‌پروراند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران با انتقاد از انتصاب لفظ طالبان به گروه‌های داخلی گفت: قطعا چنین واژگانی در شأن ملت ایران نخواهد بود و قطعا نباید اجازه داده شود دیدگاه‌های افراطی در کار اجرایی داخل شود.

وی در ادامه گفت: در دوره خود خاتمی کشور هزینه‌های سنگینی را به خاطر همین موضع‌گیری‌های وی داده است. ما معقتدیم اعتراضات در کشور باید مطابق با موازین اخلاقی و قانونی باشد.

یزدان‌پناه در پایان تصریح کرد: نباید با انگ طالبانی بودن آزادی بیان را محدود کرد چرا که آزادی بیان از شعارهای خود خاتمی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها