امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56917
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 46
آرش شرافت وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: ناهنجاری قوس گردنی به گونه‌ای است که ستون فقرات در ناحیه گردن به سمت جلو گرایش ...

آرش شرافت وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: ناهنجاری قوس گردنی به گونه‌ای است که ستون فقرات در ناحیه گردن به سمت جلو گرایش دارد.

وی در مورد علایم ناهنجاری افزود: در نتیجه بروز این ناهنجاری سر به جلو رانده می‌شود و در ارزیابی بدن به وسیله خط لاله گوش این انحنا دیده می‌شود و به نسبت انحنای گردن جلوتر از وضعیت طبیعی است. معمولاً چانه این افراد جلو می‌آید و بین گردن و فک زاویه‌ای حدود 90 درجه تشکیل می‌شود.

این جراح استخوان ادامه داد: این زاویه در حالت طبیعی خیلی کمتر است. در این افراد به نظر می‌رسد به جای اینکه گردن در وسط شانه قرار داشته باشد در سطح قدامی و جلوی سینه است. ارتفاع گردن این افراد نسبت به وضعیت طبیعی کوتاهتر به نظر می‌رسد و یقه کت یا پیراهنشان به سمت بالا چروکیده می‌شود.

شرافت وزیری در مورد عوامل ایجاد ناهنجاری قوس گردن نیز گفت: عوامل ایجاد این ناهنجاری را نمی‌توان به طور قطع عوامل خاص حرکتی دانست اما گفته شده است که این ناهنجاری در افراد روشندل شایعتر است زیرا سر آنها برای درک محیط مدام به جلو تمایل دارد. استفاده از بالش‌های بلند نیز احتمالاً در بروز یا تشدید این ناراحتی مؤثر است. مهمترین عوامل ایجاد این ناهنجاری بیماری‌هایی شامل پارگی دیسک‌های بین مهره‌ای یا سل ستون مهره های گردنی و عفونتهای گردنی ذکر شده است.

عضو انجمن جهانی آسیب‌های ورزشی،آرتروسکوپی و جراحی زانو همچنین در مورد بحث پیشگیری و درمان این ناهنجاری افزود: با توجه به اینکه علت خاصی برای ایجاد عارضه عنوان نشده است، راه حل قطعی برای پیشگیری این ناهنجاری وجود ندارد اما رعایت مسائلی مانند حذف عادات حرکتی غلط و سعی فرد برای قرار دادن سر در وضعیت طبیعی، تقویت عضلات ناحیه پشت گردن می تواند از ایجاد این ناهنجاری پیشگیری کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها