امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56925
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری  العهد، مقامات عربستانی ولید ابو الخیر فعال حقوقی و معارض عربستانی را به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری  العهد، مقامات عربستانی ولید ابو الخیر فعال حقوقی و معارض عربستانی را به اتهام بنیان گذاری دفتری بدون مجوز قانونی برای اصلاح طلبان چهارشنبه هفته آینده محاکه خواهند کرد.

مقامات قضایی عربستان چهارشنبه ولید ابو الخیر را به اتهام تاسیس دفتری غیرمجاز برای تجمع مخالفان این کشور دستگیر کرده بودند که دیروز عصر به قد ضمانت آزاد شد.

ابوالخیر گفت:«احتمال دارد به این اتهام، اتهام دیگری هم اضافه شود که هفته آینده رسیدگی به آنها شروع می شود.

ولید ابوخیر فعال سیاسی و وکیل عربستانی است که وکالت تعدادی از مخالفان حکومت آل سعود را به عهده گرفته است.

ابو الخیر همچنین از اداره کل مباحث عربستان به دلیل این که یکی از موکلانش را به بدون اتهام در بازداشت نگه داشته، شکایت کرده بود. 

سازمان دیدبان حقوق بشر در سال 2009 اعلام کرده بود که پدر ولید ابو الخیر هشداری را از اداره مباحث عربستان دریافت کرده مبنی بر این که پسرش باید دست از فعالیت های خود را بردارد.

 او همچنین از امضا کننده گان دو بیانیه است که مخالفان علیه دولت عربستان امضا کرده بودند. اسم این دو بیانیه «به سوی دولت حقوق و موسسات» « اعلامیه ملی اصلاح» می باشند.

ولید ابو الخیر رئیس و بنیانگذار سازمان دیدبان حقوق بشر عربستان است که مقامات سعودی آن را بر روی اینترنت فیلتر کردند.

مقامات عربستانی در سال 2012  ولید ابو الخیر را به دلیل فعالیت‌هایش علیه حکومت آل سعود ممنوع السفر کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها