امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56939
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «کنسرتویی به یاد یک فرشته» در برگیرنده چهار داستان به نام‌های ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «کنسرتویی به یاد یک فرشته» در برگیرنده چهار داستان به نام‌های «مسموم‌کننده»، «بازگشت»، «کنسرتویی به نام یک فرشته» و «عشق در الیزه» است. علاوه بر این چهار داستان، در پایان کتاب، یادداشت‌هایی از نویسنده هم آمده است و این یادداشت‌‌ها روندی را که از شروع تا خلق کامل این داستان‌ها طی کرده است، به‌صورت مختصر شرح می‌دهد.

در داستان‌های این کتاب، با زمان و مکان دقیقی از مکالمه‌ها مواجه می‌شویم که از سوی نویسنده به‌دقت ارائه شده‌اند. نویسنده به این طریق می‎خواهد خواننده را به حقیقت مسایل موجود در یک روایت آشنا سازد.

در تمام داستان‌ها از سمبل ریتا به‌عنوان نماد درستکاری و عطوفت نام برده می‌شود که در مواجهه با شخصیت‌های گوناگون داستان کارایی متفاوتی را داراست. افراد داستان‌های اشمیت رنگ خاکستری ندارند و از سفید به سیاه در نوسان هستند، همیشه سیاه یا همیشه سفید نیستند ولی خاکستری هم ندارند. گاهی اضطراب و آشفتگی فضای داستان‌ها را مخدوش می‌کند و نویسنده در اثر خود سعی دارد این آشفتگی در محتوا را به سردرگمی شخصیت‌هایش ربط دهد.

یکی از مواردی که در داستان دوم به بعد به چشم می‌خورد، مواجهه‌ شخصیت‌های داستان با پدیده‌ مرگ است. مرگی که افراد تا به حال تعریفی از آن نداشتند و ناگهان پیش روی آنان قرار می‌گیرد. نوع برخوردها، کلمات و دیالوگ‌ها و همچنین قرار گرفتن در چنین موقعیتی به شخصیت‌های داستان شکل می‌دهد و مانند سفری نقطه‌ آغاز دگرگونی آن‌ها می‌شود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: « بعد از این‌که از خواب بیدار شد، متوجه شد که از زمان دریافت آن تلگراف شوم، اصلا به زنش فکر نکرده بود. از طرف دیگر، به نظرش ماری دیگر زنش نبود بلکه شریک زندگی در تربیت دختران بود. او پول در می‌آورد و ماری وقت می‌گذاشت، کاملا منصفانه و منطقی. ناگهان تصور زجر کشیدن ماری او را به یاد دختر جوانی انداخت که بیست سال پیش ملاقات کرده بود... احتمالا، ماری حساس و شکننده با این غصه از پا در می‌آمد. چند سال بود که عشقش را به ابراز نکرده بود؟ چه مدت بود که درکش نکرده بود؟ دلش به درد آمد.»

یا در بخش دیگری از این کتاب آمده است: «به تدریج که ماجراها یکی پس از دیگری گفته شد، کریس به شخصیت اکسل پی برد و همین او را به وحشت انداخت... آن فرشته ای که می شناخت کجا بود، پسری که تنها رویای هنر، موسیقی و رسیدن به کمال را در سر داشت، کجا بود؟ پشت بشقابش، مرد تاجر و سنگدل و بی وجدانی بود که از خلاف کردن نمی ترسید و از تجارت زیرزمینی به تجارت غیر اخلاقی روی آورده بود و حالا که این تجارت جیب هایش را پر از پول می کرد، اسباب بازی هایی با رنگ های سمی می فروخت و وقتی مرگ کودکی را به او اطلاع می دادند تنها پوزخندی می زد، سر حکومت کلاه می گذاشت و از بدبختی انسان ها بهره برداری می کرد، او قدرتمندی بود که وجودش از عشق، دوستان و کمال تهی بود.»

به گزارش فارس، کتاب «کنسرتویی به یاد یک فرشته» اثری از اریک‌امانوئل اشمیت با ترجمه‌ شراره شاکری در انتشارات افراز در 1100 نسخه به چاپ سوم رسید.

پیش از این کتاب‌های «پرنسس پابرهنه» با ترجمه سعیده بوغیری، «سوموکاری که نمی‌توانست تنومند شود» و «اولیس از بغداد» با ترجمه پویان غفاری و همچنین «زمانی که یک اثر هنری بودم» به زبان‌گردانی آسیه حیدری و فرامرز ویسی از اریک امانوئل اشمیت در انتشارات افراز منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها