امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56954
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران  در خطبه دوم نماز جمعه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران  در خطبه دوم نماز جمعه تهران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد تقی (ع) به موضوع سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه به آمریکا اشاره کرد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه درباره سفر رئیس‌جمهور به آمریکا و شرکت در سازمان ملل و آنچه که در این چند روز اتفاق افتاد نقاط مثبت و برجسته آن جای شکر دارد، گفت: در این خصوص چند تذکر و توجه را نیز بیان می‌کنم.

وی یادآور شد: از اینکه رئیس‌جمهور نظام جمهوری اسلامی منتخب مردم متدین انقلابی و قهرمان ملت ایران در تریبون جهانی سازمان ملل داد مظلومیت مردم ایران را توانست به گوش جهانیان برساند و تحریم‌های‌های غیرقانونی ظالمانه آنها را محکوم و ظالمانه بودن این تحریم‌ها را به خوبی بیان کند باید خدا را شکر کرد.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت:‌ همچنین از اینکه از آرمان فلسطین دفاع می‌کند و در مسئله سوریه آنطور که باید برخورد کند، برخورد می‌کند خداوند را شاکر هستیم.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه در این خصوص باید گفت اسلام دین صلح و دین همزیستی مسالمت‌آمیز است، گفت: در دستورات حضرت علی (ع) به این امر دعوت شده‌ایم که تا وقتی دشمن سر به سر ما نمی‌گذارد و مانعی سد راه ما نیست ما با همه قرار مسالمت‌آمیز ‌ منعقد کنیم و پیمان‌های دفاعی و همکاری با اقوام مختلف داشته باشیم.

وی ادامه داد: در دستورالعمل حضرت علی (ع) به مالک اشتر دستور این است اگر دشمن تو را به صلح فرا خواند از او قبول کن اما مواظب باش دام و فریب نباشد. همه حساسیت در این نکته نهفته است؛ این تعبیر زیبای نرمش قهرمانانه که در بیانات رهبر معظم انقلاب مکرر آمده است بهترین تعبیر است که ما ملتی با فرهنگ، متکی به منطق و عقلانیت هستیم و همه خلائق را عائله خداوند می‌دانیم.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرمودند مالک ملتی که به آنها خدمت می‌کنی یا برادران تو در دین تو هستند یا نظیر تو در خلق هستند؛ ما نه تنها از مظلومان فلسطین حمایت می‌کنیم بلکه مظلومینی که مسلمان نیستند اما تحت فشار ظلم قرار دارند عواطف انسانی اقتضا می‌کند که نسبت به آنها دلسوزی داشته باشیم؛ ما دلسوز بشریتیم و جنگ را خلاف طبیعت و فطرت انسانی می‌دانیم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ما ملت جنگ‌طلب نبودیم و نیستیم و آغازگر هیچ جنگی نبودیم و نیستیم و نخواهیم بود؛ اما در برابر زورگویی، باج خواهی افزون‌طلبی ملتی هستیم که امام حسین (ع) به ما درس آموخته است و نهضت ما نهضت حسینی است و رهبر ما فرزند امام حسین خمینی است.
ادامه دارد
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها