امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56962
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 86
«حاکم الزاملی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد،  با تاکید بر اینکه ...

«حاکم الزاملی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد،  با تاکید بر اینکه عربستان، قطر و ترکیه به تروریست های معروف به «جبهه النصره» کمک تسلیحاتی میکنند، اظهار داشت: النصره نیز بخشی از سلاح های دریافتی را به عراق قاچاق کرده و در اختیار تروریست ها قرار می دهد تا از آن در انفجارها و در نتیجه ایجاد بی ثباتی و ناامنی در عراق استفاده شود.

وی افزود: گروه های تروریستی مانند القاعده و بازماندگان رژیم بعث، عامل انفجارهای اخیر در عراق و افزایش ناامنی در این کشور به ویژه در بغداد، هستند.

الزاملی با اشاره به اینکه عربستان و قطر، آشکارا از حمایت مالی و تسلیحاتی جبهه النصره سخن می گویند گفت: بخشی از سلاح های دریافتی النصره به عراق قاچاق می شود تا از آن برای کشتار مردم بی گناه این کشور استفاده شود، بنابراین دو کشور مزبور در کشتار عراقی ها دست دارند.

وی با فراخواندن وزارت کشور عراق به مسئولیت پذیری در این خصوص، تصریح کرد: وجود برنامه های امنیتی قدیمی و نیز فرماندهانی که از مهارت کافی و خوبی برخوردار نیستند، بر وضعیت امنیتی کشور تاثیر منفی داشته است و تاکنون موارد متعدد ناامنی گزارش شده است که نمونه آن وقوع انفجار در شهرک «صدر» بود که بیش از 300 قربانی داشت.

الزاملی با قدردانی از نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، تاکید کرد: ایران، بازیگر اصلی و تاثیرگذار منطقه ای است و با وجود کشمکش با آمریکا و مخالفت با حضور آن در منطقه، هیچ گاه در انفجارها و ناامنی کشورهای منطقه از جمله عراق دست نداشته است.

این نماینده پارلمان عراق ابراز امیدواری کرد که ایران و آمریکا اختلافات خود را حل و فصل کرده و واشنگتن نیز به حضور خود در منطقه پایان دهد.

وی گفت وگو و آشتی بین ایران و آمریکا را در ثبات و امنیت عراق تاثیرگذار دانست.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها