امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56965
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، نامزدی رئیس جمهور فعلی تاجیکستان در انجمن حزب «خلقی دموکراتیک» که رئیس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، نامزدی رئیس جمهور فعلی تاجیکستان در انجمن حزب «خلقی دموکراتیک» که رئیس جمهور خود ریاست آن را برعهده دارد، پیشنهاد و از سوی بیش از یک هزار شرکت‌کننده به اتفاق‌آراء مورد حمایت قرار گرفت.

بنابر این گزارش، اگرچه امامعلی رحمان خود در این انجمن حاضر نبود، اما با حضور بیش از یک هزار نماینده از تمام مناطق کشور، و همچنین «محمدسعید عبیدالله‌اف» و «شکورجان ظهوراف» رؤسای مجالس ملی و نمایندگان پارلمان تاجیکستان، مقامات دولت از نامزدی او حمایت کردند.

این در حالی است که کنگره امروز که در ساختمان «فلارمونی ملی» در مرکز شهر دوشنبه برگزار شد، اولین بار با ریاست یک سازمان منطقه‌ای این حزب یعنی «جانی‌‌بیک قاضی‌بیک‌اف» مسئول حزب خلقی دموکراتیک در ولایت خودمختار بداخشان، ادامه پیدا کرد.

این مقام منطقه‌ای حزب حاکم از نمایندگان دعوت کرد تا از نامزدی رهبر حزب و رئیس جمهور وقت تاجیکستان امامعلی رحمان برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری حمایت کنند.

این پیشنهاد از سوی شرکت‌کنندگان جلسه به اتفاق‌آراء پذیرفته شد.

حزب خلقی دموکراتیک تاجیکستان در سال 1994 در آستانه نخستین انتخاباتی که رحمان را از مقام رئیس پارلمان و کفیل دولت به سمت رئیس جمهوری رساند، تأسیس شد.

بنابر آمار رسمی، حزب حاکم که «امامعلی رحمان» خود رئیس آن است بیش از 230 هزار عضو دارد.

تقریبا اکثریت نمایندگان دولت، اعضای مجلس نمایندگان پارلمان و شوراهای محلی، نمایندگان مردم از مناطق، شهرستان‌ها و نواحی کشور، اعضای کابینه دولت، سران استان‌ها، مناطق و شهرستان‌های تاجیکستان عضو یا نامزد عضویت در حزب خلقی دموکراتیک می‌باشند.

انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان برای تاریخ 6 نوامبر برنامه‌ریزی شده و تاکنون نمایندگان هفت حزب رسمی این کشور کاندیداهای خود را برای این انتخابات معرفی کرده و وارد روند رقابت سیاسی شده‌اند.

بنابر بیانیه کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان، در انتخابات ریاست جمهوری «اسماعیل طلبک‌اف» عضو مجلس نمایندگان از «حزب کمونیست»، «عالم‌جان بابایف» رئیس «حزب اصلاحات اقتصادی»، «عبدالحلیم غفاراف» «حزب سوسیالیست»، «طالب‌بیک بخاری‌اف» معاون رئیس آکادمی کشاورزی به نمایندگی از «حزب کشاورزی»، «سعیدجعفر عثمان‌اف» رئیس «حزب دموکراتیک» و «آینهال بابانظراوا» یک زن حقوقدان به نمایندگی از احزاب «نهضت اسلامی» و «سوسیال دموکراتیک» نامزدهای این انتخابات اعلام شده‌اند.

پیشنهاد و پشتیبانی رحمان از سوی حزب خلقی دموکراتیک به عنوان نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری تاجیکستان در حالی است که «اتفاق جوانان تاجیکستان» و اتحادیه صنفی این کشور نیز قبلا اسم او را به عنوان کاندیدای این انتخابات معرفی کرده‌اند.

براساس قانون انتخابات تاجیکستان، در حال حاضر برای احزاب سیاسی لازم است تا برای رسمی شدن کاندیدای خود 210 هزار امضا از سوی طرفداران خود که پنج درصد از مجموع افراد واجدشرایط رأی دادن را تشکیل می‌دهند، جمع‌آوری و به کمیسیون مرکزی انتخابات تحویل دهند.

امامعلی رحمان که 61 سال دارد در نوامبر سال 1992 در آغاز جنگ داخی در تاجیکستان به قدرت رسید و هم‌اکنون 21 سال است که قدرت را در اختیار دارد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها