امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56966
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» بار دیگر با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» بار دیگر با اتهام‌‌زنی به ایران، تلاش کرد با به کارگیری عبارات فارسی با موج تبلیغاتی مثبتی که بعد از سخنرانی رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل به راه افتاد، مقابله کند.

وی در بخشی از این مصاحبه با بیان اینکه از اقدامات واقعی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران استقبال می‌کند، در اظهاراتی که عباراتی فارسی نیز در آن بود، گفت: من از مصالحه واقعی و تلاشی حقیقی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای استقبال می‌کنم. نه اقداماتی ساختگی، نه «حرف پوچ». ما «ساده‌لوح» نیستیم.


نتانیاهو با اشاره به کتاب خاطرات «حسن روحانی» گفت این کتاب را مطالعه کرده است. به گفته وی در این کتاب اشاره شده است که ایران همزمان با مذاکره با اروپایی‌ها سایت هسته‌ای نطنز را تکمیل کرده است. وی افزود اگر قرار باشد اکنون نیز چنین روندی پیگیری شود، اسرائیل با آن همراه نخواهد شد.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی پیش از این در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل نیز در اظهاراتی سراسر غیردیپلماتیک و توهین‌آمیز، مقامات ایرانی را به فریبکاری متهم کرد و گفت رئیس‌جمهور جدید ایران «گرگی در لباس میش» است.

وی دو روز قبل هم در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی» گفت از راهکار دیپلماتیک برای توقف برنامه هسته‌ای ایران حمایت می‌کند. منظور وی از راهکار دیپلماتیک چهار شرطی که او پیش از این تعیین کرده است، یعنی توقف کامل غنی‌سازی، خروج اورانیوم غنی‌شده از ایران، توقف فعالیت سایت فردو و توقف ساخت نیروگاه آب سنگین اراک.

نتانیاهو که به شدت از اثرگذاری مواضع اخیر مقامات ایرانی هراسان به نظر می‌رسد، سفر خود به آمریکا را یک روز بیش از برنامه اعلام شده تمدید کرد تا بتواند با رسانه‌های بیشتری در مورد ایران صحبت کند. وی پیش از سفر به آمریکا هم گفته بود قصد دارد حقایق اظهارات ایرانی‌ها را افشا کند. با این حال اظهارات وی در این سفر بیش از هر چیز در رسانه‌ها بازخورد منفی داشت، تا جایی که خود وی نیز به این موضوع اذعان کرد و مدعی شد رسانه‌های آمریکایی قصد دارند او را جنگ‌طلب نمایش دهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها