امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56967
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری « اکسپکتیکا»، «یواخیم گوک» رئیس جمهور آلمان در جریان بیست و سومین سالگرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری « اکسپکتیکا»، «یواخیم گوک» رئیس جمهور آلمان در جریان بیست و سومین سالگرد اتحاد 2 آلمان  وی با اعلام اینکه کشورش یک جزیره نیست، خواستار ایفای نقش پر رنگ تر آلمان در جامعه جهانی و ایفای مسئولیت های بیشتر بین المللی شد.

گوک در این مراسم گفت: «ما اگر در حل مسایل همراهی نکنیم، نباید فکر کنیم که از بحران های سیاسی، اقتصادی، اکولوژیکی و نظامی در آلمان خواهیم بود.»

رئیس جمهور آلمان در ادامه گفت: «من نمی توانم تصور کنم که آلمان می تواند خود را فقط با دیکته کردن راهکارها با دیگران بزرگ جلوه دهد. اما در عین حال هم نمی توام فکر کنم که آلمان با دوری کردن از خطر کردن و اتحاد خود را کوچک می کند.»

وی افزود: «آلمان باید از خودش بپرسد که آیا مسئولیت های خود را درباره همسایگان شرقی خود، خاورمیانه و جنوب مدیترانه انجام داده است.»

آلمان نقش رهبری را در حل بحران های منطقه یورو انجام داده اما همراهی در اقدامات نظامی سوریه را نیز مانند اقدام نظامی در لیبی در سال 2011 رد کرده است.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز در این مراسم به وجود تفاوت زندگی میان آلمان شرقی و غربی اذعان کرد و گفت که کارهای زیادی همچنان باید انجام شود.

هر سال در سوم اکتبر سالگرد اتحاد 2 آلمان در سال 1990 جشن گرفته می شود. بیست‌و‌سومین مراسم اتحاد آلمان روز پنج‌شنبه در اشتوتگارت آغاز شد. این مراسم دو روز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها