امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5697
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، گروهی از جوانان قرقیزی موسوم به «عناصر جان» اعلام کردند که تحت عنوان پاکسازی کشور از تهدیدات آمریکا در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، گروهی از جوانان قرقیزی موسوم به «عناصر جان» اعلام کردند که تحت عنوان پاکسازی کشور از تهدیدات آمریکا در تلاش هستند تا روز هفت می (17 اردیبهشت) تظاهراتی آرام برگزار کنند.

این گروه تصریح کردند که به همه شهروندان قرقیز این فرصت را خواهند داد تا نظرات خود را درباره حضور مرکز حمل‌ونقل آمریکا در «ماناس» بیان کنند.

جوانان عناصر جان هشدار دادند که می‌خواهند به جامعه جهانی و دولت قرقیزستان نشان دهند که دیگر نمی‌خواهند گروگان ماشین جنگی آمریکا باشند.

بخشی از نارضایتی مردم قرقیز از ادامه حضور نظامیان آمریکایی به هنجارشکنی‌های آنان در قرقیزستان باز می‌گردد و بخشی از آن نیز به نادیده گرفتن حقوق اجتماعی مردم قرقیز و رعایت نکردن ضوابط قانونی از جمله قوانین زیست محیطی باز می‌گردد.

تخلیه سوخت جنگنده‌های آمریکایی بر فراز مزارع محدود کشاورزی این کشور اولین اقدام نظامیان آمریکایی در تخریب مزارع مردم قرقیز و آسیب رساندن به محیط زیست این کشور بوده است.

کارشناسان معتقدند که کشاورزی در برخی روستاها در قرقیزستان نابود شده و ساکنان این مناطق در شرایط اکولوژی نامناسبی زندگی می‌کنند.

این در حالی است که چندی پیش ده‌ها نفر از جوانان قرقیز با راه‌اندازی تجمعی اعتراضی در مقابل سفارت آمریکا در «بیشکک»، خواستار خروج هر چه سریعتر نظامیان آمریکایی از خاک قرقیزستان شده بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها