امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56999
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 53
«علی الفایز» عضو جنبش تمرد بحرین و فعال سیاسی این کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه با اشاره به کشتار ...

«علی الفایز» عضو جنبش تمرد بحرین و فعال سیاسی این کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه با اشاره به کشتار مردم بی گناه و انقلابی بحرین از سوی عوامل آل خلیفه، تاکید کرد: این اقدامات به زودی دامن آل خلیفه را گرفته و چون طنابی بر گردن آنان حلقه زده و جانشان را خواهد گرفت.

وی با اشاره به اتهامات «خالد بن علی آل خلیفه» وزیر دادگستری بحرین علیه نیروهای انقلابی به دلیل مخالفت آنان با حضور در جلسات گفت وگو با دولت، تصریح کرد: آنچه مردم خواستار هستند، گفت وگویی است که در آن، نمایندگان مرم حضور داشته و بتوانند خواسته های آنان را مطرح کرده و آزادی و کرامت و نیز عدالت را برای آنان به ارمغان آورند.

الفایز در ادامه گفت: گامهایی که نظام آل خلیفه اتخاذ میکند، فاقد مشروعیت بوده و فقط بیانگر خواسته و اهداف مورد نظر نظام حاکم است.

وی اظهار داشت: نیروهای انقلابی بحرین، نماینده اکثریت مطلقی هستند که نمی توان آنان را نادیده گرفت و خواسته اصلی آنان سرنگونی دیکتاتور و توسعه و تقویت دولت قانون مدار است و تظاهرات 28 سپتامبر و تظاهرات پیش از آن، نشانه روشنی بر همین موضوع  است.

این انقلابی بحرینی تاکید کرد: نظام آل خلیفه، غیر مشروع بوده و به دنبال توسعه حکومت قبیله ای و غارت ثروت کشور است از همین رو سرنگونی چنین نظامی، خواسته ای طبیعی است.

وی در توضیح این مطلب افزود: نظام دیکتاتوری قبیله ای برخاسته از جهل و استکبار و نادیده گرفتن واقعیت ها است.

الفایز گفت: اکنون جهان مانند دهکده کوچک و مرتبط با یکدیگر است در حالی که آل خلیفه هنوز در دوران تاریکی و جهالت به سر می برد از همین رو به زودی نامشروع بودن آن برای همه روشن خواهد شد و ابزاری که از آن برای کشتار مردم استفاده می کرد، چون طناب دار به گردن آن آویخته خواهد شد به گونه ای که در برابر خواست و اراده مردم، چاره ای جز تسلیم نخواهد داشت و اقدامات غیر انسانی آن، بر همه آشکار شده و آنان را در برابر دیدگان مردم جهان رسوا خواهد کرد.

این در حالی است که شیخ خالد بن آل خلیفه وزیر دادگستری بحرین روز گذشته در گفت وگو با روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» با انتقاد از نیروهای انقلابی بحرین به دلیل مخالفت آنان با مشارکت در جلسات گفت وگو، آن را اقدامی غیر قابل قبول و غیر منطقی و حتی به مثابه اقدام تحریک  آمیز سیاسی دانست.

این وزیر بحرینی همچنین بازگشت به گفت وگو را تنها راه بحرینی ها برای پشت سر گذاشتن بحران بسیار پیچیده کنونی دانست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها