امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۱۲:۲۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 570
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 239
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای استان قم با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای استان قم با بیان اینکه شرایط حساسی بر کشور حاکم است اظهار کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب نیازمند حرکتی جهادی برای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی هستیم.

وی افزود: ملت ایران باید شرایط سخت کنونی را به خوبی بشناسد و با تکیه بر رهنمودهای رهبری از این مرحله به سلامت بگذرد و نه تنها تحریم‌ها را پشت سر بگذارد، بلکه بر شرایط منطقه هم تاثیرگذاری داشته باشد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه مدیریت شرایط داخلی موجب هدایت امت اسلامی خواهد شد گفت: به این وسیله می‌توان وضعیت مناسبی در مقابل هجمه‌های گوناگون اسلام‌ستیزانه به وجود آورد.

وی ادامه داد: جای این سئوال است که آیا امکان تحقق یک حماسه در کشور وجود دارد یا خیر؛ به یقین رهبر انقلاب بر همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی آگاهی داشته و زمانی که سال جاری را به نام حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی نامگذاری می‌کنند حتما امکان خلق حماسه در قالب نظام اسلامی وجود دارد.

پورمحمدی با اشاره به بیانات رهبری در سخنرانی اول سال عنوان داشت: ایشان تاکید فرمودند که تنها یک رای دارند و کسی از آن خبر ندارد بنابراین کسی نمی‌تواند بگوید از قبل رئیس جمهور انتخاب شده است ضمن اینکه اینگونه سخن گفتن ضد حماسه سیاسی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه برخی کاندیداها در بعضی دوره‌ها خلاف‌هایی مرتکب شده‌اند گفت: با این وجود تاریخ انتخابات پس از انقلاب نشان می‌دهد که هیچ گاه در رأی مردم خیانت نشده و همواره هر آنچه نظر مردم بوده از صندوق‌ها خارج شده است.

وی حماسه اقتصادی را گام پس از تحقق حماسه سیاسی دانست و اضافه کرد: آنچه برای حماسه اقتصادی مطرح است در واقع با آغاز دولت جدید شروع می‌‌شود؛ اگر مشارکت گسترده مردم در انتخابات همراه با یک انتخاب قوی و مناسب صورت گیرد، گام نخست حماسه اقتصادی برداشته می‌شود و بعد از آن دولت یازدهم گام‌های بعدی را بر می‌دارد.

پورمحمدی با بیان اینکه امکان خلق حماسه اقتصادی هم در شرایط کنونی کشور وجود دارد افزود: برخی اشتباهات مدیریتی در اقتصاد موجب بدهی‌های دولت به بانک مرکزی شده و تحریم‌ها هم تاثیرگذار بوده‌اند بنابراین نمی‌توان یک شبه اقتصاد را به نقطه مطلوب رساند اما ظرفیت‌های گسترده‌ای در کشور وجود دارد و به یقین می‌توان حماسه اقتصادی را محقق ساخت که پیش نیاز آن انتخاب دولتی قوی و برنامه‌ریزی مناسب است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: حماسه دیپلماتیک هم بخشی از حماسه سیاسی است که نیازمند تحول در عرصه داخلی است.

بخش دوم این جلسه به پرسش و پاسخ اختصاص داشت.

پورمحمدی در پاسخ به سوالی با موضوع اختلاس سه هزار میلیارد تومانی عنوان داشت: فساد اقتصادی و مدیریتی در این مسئله با هم تداخل پیدا کرده‌اند؛ حقیقت این است که بدون ریشه‌کن کردن فساد مدیریتی و اداری نمی‌توان حماسه اقتصادی را محقق ساخت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: قوی‌ترین دولت‌ها و بهترین برنامه‌ها هم در چرخ دنده معیوب اداری ما ذبح می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سازمان بازرسی با لایه‌های پنهانی از مشکلات نظام اداری آشنا شده است گفت: وقتی فساد سه هزار میلیارد تومانی کشف شد از بانک مرکزی درخواست گزارش کردیم اما گفتند امکان ندارد؛ چگونه است که بانک مرکزی آمریکا جابجایی 5 هزار دلار در هر نقطه جهان را رصد می‌کند اما امکان رد‌گیری سه هزار میلیارد تومان در داخل کشور وجود ندارد؟

پورمحمدی ابراز کرد: فرارهای بزرگ مالیاتی مشکل دیگر اقتصاد کشور است در حالیکه اگر کنترل صحیحی وجود داشته باشد و مالیات متناسب اخذ شود به یقین موجب اصلاح بسیاری از امور می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به معضلات سیستم گمرکی کشور بیان داشت: اگر تنها 10 درصد واردات دچار فساد باشد هزاران میلیارد تومان ضرر به کشور وارد می‌شود در حالیکه می‌توان به وسیله نیروهای داخلی یا خرید نرم‌افزارهای خارجی سیستم‌های گمرکی و مالیاتی ایران را اصلاح کرد و از میلیاردها دلار خسارت جلوگیری به عمل آورد.
انتهای پیام/78004/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها