امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57000
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز گفت‌وگوهای اولیه با سوسیال دموکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز گفت‌وگوهای اولیه با سوسیال دموکرات ها برای تشکیل دولت ائتلافی را آغاز می کند.

مرکل در این مور گفت: «اروپا ما را زیر نظر گرفته است، جهان نیز به ما چم دوخته است. ما مسئولیتی مشترک برای ایجاد دولتی با ثبات داریم.»

در واقع شرکای اروپایی با دقت تحولات در شکل گیری دولت آلمان را پیگیری می کنند چرا که این نگرانی وجود دارد در صورت به تعویق افتادن شکل گیری دولت، تصمیم گیری درباره اقدامات ضروری برای مقابله با بحران مالی در منطقه به ویژه درباره اتحادیه بانکی با مشکل مواجه شود.

صدراعظم آلمان با اشاره به رای بالا به حزب خود، این اقدام را نشانه اعتماد رای دهندگان دانست و گفت: «اکنون من باید با گفت‌وگوهای درست، این اعتماد را توجیه کنم.»

سوسیال دموکرات ها که در انتخابات پارلمانی بیشترین رای را پس از اتحاد دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی به دست آورند، حزب مورد علاقه مرکل برای تشکیل دولت ائتلافی هستند اما گفته بودند که وارد مذاکره نخواهند شد. همچنان نیز مخالفت هایی در درون این حزب وجود دارد.

مرکل همچنین دیدار با حزب سبز را در هفته آینده در دستور کار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها