امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5701
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز سه‌شنبه در نشست هفتگی ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز سه‌شنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران، در واکنش به بیانیه وزارت خارجه امارات درباره سفر هیئت پارلمانی کشورمان به جزایر سه‌گانه خاطرنشان کرد: این بازدید موضوعی داخلی است که در صلاحیت و مسئولیت جمهوری اسلامی قرار دارد.

وی بار دیگر بر تعلق ابدی این جزایر به جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص رزمایش آمریکا در خلیج فارس عنوان کرد: ‌هرگونه تحرکی در این منطقه توسط نیروهای دفاعی ایران به صورت کامل رصد خواهد شد و همه کسانی که در این منطقه حضور دارند، باید مراقبت کرده و اقدام تحریک آمیزی انجام ندهند.

مهمان‌پرست سفر نخست‌وزیر قطر به تهران را در پاسخ به دعوت وزیر خارجه کشورمان بیان کرد و این سفر را در راستای گفت‌وگو و روابط دوجانبه و تحولات منطقه برشمرد.

وی همچنین از توافق صورت گرفته بین جلیلی و اشتون برای ملاقات دو جانبه در 25 اردیبهشت ماه در استانبول خبر داد و افزود: در استانبول منتظر شنیدن پاسخ پیشنهادات خود هستیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در مورد مانور نظامی ترکیه در مرزهایش با سوریه گفت: هر اشتباهی که باعث بروز درگیری نظامی به سوریه شود، تبعات سنگینی برای منطقه خواهد داشت.

مشروح این خبر متعاقبا ارسال می‌شود.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها