امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57022
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «رول کال» در گزارشی به تیراندازی صورت گرفته روز گذشته (پنج شنبه) اطراف ساختمان کنگره آمریکا که به مرگ یک زن ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «رول کال» در گزارشی به تیراندازی صورت گرفته روز گذشته (پنج شنبه) اطراف ساختمان کنگره آمریکا که به مرگ یک زن منجر شد و تعدادی مجروح برجای گذاشت و همچنین تشدید تدابیر ویژه امنیتی برای حفاظت از «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و تعطیلی کنگره این کشور اشاره کرده و نوشته است که صدها افسر پلیس ساختمان کنگره درحالی بعد از این تیراندازی وارد عملیات شدند که به لطف تعطیلی دولت واشنگتن، پرداخت حقوق آنها در ازای کاری که انجام داده اند، تضمین نشده است.

بر اساس این خبر، پلیس کنگره آمریکا به دنبال شلیک گلوله در اطراف این ساختمان که ساعت 2:25 دقیقه بعد از ظهر روز گذشته صورت گرفت، سریعا وارد عمل شد و درهای این ساختمان را بست و صدها مامور اجرای قانون نیز به منظور حفاظت از کنگره،‌ در محل مستقر شدند.

از طرف دیگر، ماموران گشت نیز به یگان های سرویس مخفی آمریکا و سایر آژانس های اجرای قانون ملحق شدند تا به دنبال خودروی سیاه رنگی باشند که به نظر می رسید بعد از تلاش برای نقض تدابیر امنیتی کاخ سفید، به سمت ساختمان کنگره آمریکا در حرکت بود.

ماموران پلیس نیز سریعا ساختمان کنگره را از اعضا، کارمندان، خبرنگاران و توریست ها تخلیه کردند و به منظور تامین امنیت محیط نیز، در خیابان های اطراف ساختمان کنگره سد معبر ایجاد کردند که این امر منجر به تصادفی شد که در جریان آن، یک افسر پلیس مجروح شد.

بر اساس این خبر، تمام افسران پلیس و صدها نفر دیگری که برای مهار این حادثه وارد عملیات شدند، جزء صدها هزار کارمندی هستند که مجبور شده اند در طول تعطیلی دولت واشنگتن، بدون دریافت حقوق کار کنند و از آنجائی که کنگره هنوز درگیر بن بست بودجه است، تاریخ پرداخت حقوق بعدی این افسران پلیس قطعی نیست.

بر اساس دستور «ترانس گینر» رئیس پلیس کنگره آمریکا، تمام نیروها موظف هستند در طول تعطیلی دولت واشنگتن، با قدرت عملیاتی کامل، در وضعیت آماده باش باشند.

بن بست بودجه در کنگره آمریکا و تعطیلی دولت واشنگتن به دنبال مخالفت جمهوریخواهان با تامین بودجه لایحه خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت؛ جمهوریخواهان تاکید دارند که این لایحه که هدف از آن ارائه خدمات درمانی و پزشکی مقرون به صرفه به میلیون ها آمریکایی غیر بیمه ای است، منجر می شود که فشار روی کارفرماها افزایش پیدا کند و به این ترتیب اشتغال زایی کاهش یابد.

سنای کنگره آمریکا که تحت کنترل هم حزبی های دموکرات اوباما قرار دارد، لوایح بودجه ای که جمهوریخواهان با تاکید بر تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی اوباما به تصویب رسانده بودند را رد کردند و به این ترتیب سال مالی واشنگتن بدون تصویب قانون بودجه جدید در کنگره این کشور تمام شد.

هزاران کارگر دولت فدرال قربانی تعطیلی دولت شده و به مرخصی های بدون حقوق فرستاده شده اند و از طرف دیگر، پرداخت حقوق کارمندانی نیز که حضور آنها برای دولت ضروری است نیز تضمین نشده است و این دسته از کارگران مجبورند بدون دریافت حقوق همچنان کار کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار