امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57035
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 48
عباسعلی منصوری نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی ...

عباسعلی منصوری نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی درباره تبلیغات دروغین پیرامون لغو برقراری تحریم‌های جدید در کنگره آمریکا علیه ایران و ارتباط این مسئله با مشکلات مالی و تعطیلی دولت آمریکا گفت: مذاکراتی که هم‌اکنون بین ایران و آمریکا با چند تماس دیپلماتیک برقرار شده است نمی‌تواند یک شبه یخ روابط بین ایران و آمریکا را باز کرده و شکاف تاریخی بین دو کشور را پر کند.

وی افزود: این گفت‌وگوها تنها برای احقاق حقوق ملت ایران است، حقوقی که از سالهای 32 تا 57 به یک شیوه و از 57 تا هم‌اکنون به شیوه دیگر نقض شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حقوق ملت ایران بارها از سوی آمریکایی‌ها مورد تجاوز قرار گرفته است و اگر بحثی درباره مذاکره وجود دارد باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله آنها می توان تحریم‌های ظالمانه را علیه ملت ایران نام برد.

منصوری با اشاره به اینکه باید اتکای ملت ایران به توانمندی‌های داخلی خود باشد ،گفت: تحریم‌ها و موانع آمریکایی‌ها برای ما به سادگی نمی‌تواند در مذاکرات برداشته شود و موضع آمریکایی‌ها نسبت به قبل تفاوتی نکرده است.

وی افزود: هم‌اکنون باید تمام تلاش دولت برای برداشته شدن تحریم‌های وحشیانه‌ای باشد که علیه ملت ایران به وجود آمده است و برداشتن این تحریم‌ها با تکیه بر حقوق مسلم ملت ایران حاصل خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنها در این صورت است که مواضع آمریکایی‌ها نسبت به حقوق ملت ایران عوض خواهد شد.

روزنامه های آمریکا چند روز پیش خبری مبنی بر «سنای آمریکا طرح تحریم های جدید علیه ایران را به تعویق انداخت»، را منتشر کردند اما روزنامه دیلی بیست خبر داد علت تعویق این تحریم‌ها، تعطیلی دولت آمریکاست که کارمندان مرتبط با تحریم ایران را به مرخصی اجباری فرستاده است. از طرف دیگر در همین رابطه کنگره آمریکا سعی دارد تعویق چندهفته‌ای تحریم‌های جدید علیه ایران را به عنوان گام مثبت تبلیغ کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار