امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57037
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ...

به گزارش گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در گردهمایی جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس در استان اصفهان به تحلیل شرائط کنونی منطقه پرداخت و گفت: همه پاسداران و فرماندهان ما باید از یک بینش جامع‌نگر نسبت به تغییر و تحولات جهانی، منطقه، ملی و حتی استانی خود برخوردار باشند؛ با نور علم و ایمان و بصیرت سیاسی می‌توان از انقلاب اسلامی پاسداری کرد.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد هم ماهیت و هم قلمرو قدرت در حال تغییر و تحول است، ماهیت قدرت از قدرت سخت به قدرت نرم و قدرت فرهنگی و سیاسی و قدرت اقتصادی در حال تغییر است و قلمرو قدرت در حال حرکت از نیمکره غربی به سمت نیمکره شرقی است و بطور خاص در حال حرکت از اروپا و آمریکا  به سمت قاره آسیا است.

وی افزود: شورای اطلاعات ملی آمریکا نیز در گزارش جهان در سال 2030 پیش‌بینی کرده است که قدرت از غرب عالم به سمت شرق عالم حرکت خواهد کرد و قدرت اقتصادی چین از آمریکا  افزون‌تر خواهد شد، بنظر می‌رسد قدرت آسیایی مرکب از چین، هند و روسیه و ژاپن قدرت‌های بزرگ قرن بیست و یکم خواهند بود و ایران باید روابط  همه جانبه خودش را با قدرت‌های آسیایی تقویت کند تا بتواند در مقابل تحریم‌های ظالمانه آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها ایستادگی و مقاومت کند تا به پیروزی برسد.

وی اضافه کرد: ما باید در جهان متغیر فعلی و سرعت پیشرفت تکنولوژی‌های جدید و فن‌آوری‌های اطلاعاتی، دوستان و دشمنان را در میدان عمل بشناسیم و از ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی و فرهنگی دولت تدبیر و امید برای برون رفت از وضعیت فعلی اقتصادی و سیاسی ملت عزیزمان، بعنوان یک فرصت طلایی استفاده کنیم.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان  خود با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکائی‌ها و صهیونیست‌ها با ملت ایران، گفت: آمریکائی‌ها و صهیونیست‌ها با جمهوری اسلامی ایران یک دشمنی دیرینه دارند و سیاست چماق و هویج آمریکائی‌ها  تغییر اساسی پیدا نکرده، بلکه هر از چند گاهی یکی از آن دو را بیشتر می‌کنند.

سرلشکر صفوی در تشریح سیاست‌ها و اقدامات آمریکا در قبال منطقه و پیش بینی آینده منطقه گفت: باید تاسف خورد به حال رئیس‌جمهور آمریکا  که تا این اندازه  تحت تاثیر فشار و دروغ‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران قرار می‌گیرد و تغییر لحن و موضع نسبت به  مسائل ایران می‌دهد؛ این ضعف استقلال فکری و سیاسی رئیس‌جمهور آمریکا را می‌رساند و یا نشان‌دهنده قدرت و نفوذ لابی صهیونیست‌ها در آمریکا و حضور شش میلیون یهودی در آمریکا است.

وی اضافه کرد: بقاء و امنیت رژیم صهیونیستی یک روز بدون حمایت آمریکائی‌ها وجود نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رژیم‌های پادشاهی و مستبد و وابسته از شمال آفریقا، تا غرب آسیا  طی سال‌های آینده و به احتمال زیاد با امواج بیداری اسلامی دچار تغییرات سیاسی خواهد شد و این مطلوب آمریکائی‌ها و صهیونیست‌ها نیست، لیکن یک سنت الهی و تاریخی است که  شتاب آن تحت تاثیر سه عامل رهبری، ایدئولوژی و اراده جمعی ملت‌ها، خصوصا نخبگان آنهاست.

وی افزود: احتمال دیگر آن است که آمریکائی‌ها قدرت خود را به سمت جنوب شرق آسیا حرکت دهند، یعنی قدرت خود را به سمت چین و هند و کره شمالی حرکت دهند، چراکه آنها نگران تثبیت و رشد اقتصادی چین و همچنان نگران آینده سازمان همکاری شانگهای هستند، که ایران هم عضو ناظر آن است و ایکاش دولت جدید هم وضعیت حضور  دائم ، یا خروج ایران از این سازمان را روشن می کرد و البته  حضور ایران  بسیار راهبردی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با  اشاره به رسالت فرماندهان دفاع مقدس در شناخت مسائل جهانی، گفت:

شناخت مجموعه مسائل کنونی جهان، یعنی فرهنگ، ارتباطات، اقتصاد، سیاست، تکنولوژی، سرمایه و مدیریت و  داشتن راهبرد برای تامین امنیت ملی و مصالح ملی و منافع ملی یک ضرورت است.

وی افزود: اگر می‌خواهید خوب از انقلاب اسلامی پاسداری کنید لازم است منابع و سرچشمه های اقتدار ملی ، قدرت درون ساخت و قدرت متکی  به  فرهنگ و تمدن، موقعیت سرزمینی و ویژگی‌ها و خصوصیات جمعی ملت خودمان را بشناسیم و دستاوردهای و فرهنگ دفاع مقدس را توسعه دهیم  و علاوه بر آن راهبرد و ضعف دشمنان راهم بشناسیم، تا از دل فرصت ها و چالشها ، با داشتن راهبردی مشخص، آینده ای روشن برای  امنیت پایدار و پیشرفت اقتصادی ، فرهنگی  و علمی ملت و کشور عزیزمان فراهم کنیم.

صفوی در ادامه و در خصوص مسائل داخلی کشورمان گفت: نباید درباره دولت فعلی شتاب زده  قضاوت کرد، تدبیر کلی حضرت آقا کمک و حمایت از دولت است. البته ملت هوشمند ما پس از 34 سال که از انقلاب می گذرد عملکرد دولت ها رامی بینند و قضاوت می کنند.

وی افزود: هم اکنون به فضل الهی دولت برخاسته  از رای مردم، از حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و هماهنگی دو قوه مقننه و قضائیه  و پشتیبانی نیروهای مسلح برای تامین امنیت برخوردار است و ترکیب دولت از کارآمدی و تجربه خوبی برخوردار است. امید است تا شش ماه فعلی وضعیت قیمت ها و خصوصا مایحتاج عمومی مردم را تثبیت کنند و در برنامه سال 93 راهبرد های اقتصادی ، فرهنگی  و.. خود را برای رسیدن به وضعیت مطلوب  و خروج از وضعیت نا مناسب فعلی روشن نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها