امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57038
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 79
آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تبلیغات دولت ...

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تبلیغات دولت آمریکا در به تعویق انداختن تحریم‌های جدید علیه کشورمان به عنوان یک گام مثبت در حالی که این امر به سبب تعطیلی دولت آمریکا صورت گرفته است، اظهار داشت: نظام استکباری آمریکا به دلیل خوی ظالمانه خود در مناسبات اقتصادی، اخلاقی و سیاسی رو به افول است و متفکرین آمریکا نیز این پیش‌بینی را می‌کنند.

آیت‌الله کعبی تصریح کرد: تعطیلی دولت آمریکا نشانه بن‌بست در ساختار لیبرال دموکراسی و نشان دهنده بی‌کفایتی سیاستمداران در اداره امور عادی مردم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بحث ایران و آمریکا، یادآور شد: ما می‌دانیم که نه ماهیت رژیم آمریکا تغییر کرده و نه ماهیت انقلاب اسلامی عوض شده است چرا که اوباما نیز در سازمان ملل بر تعهد آمریکا نسبت به تامین امنیت اسرائیل تاکید داشت.

وی با بیان اینکه آرمان انقلاب اسلامی نیز آزادی فلسطین مبتنی بر روحیه استکبار ستیزی است، خاطرنشان کرد: این مذاکراتی که صورت گرفته در واقع تغییر در دیپلماسی در چارچوب مذاکره برای استیفای حقوق ملت ایران بوده است.

آیت‌الله کعبی با تاکید بر اینکه اگر این مذاکرات به استیفای حقوق ملت ایران بیانجامد می‌توان گفت که مثبت بوده است، تصریح کرد: عده‌ای فکر می‌کنند در چارچوب مذاکرات ماهیت انقلاب اسلامی یا آمریکا عوض شده است، درحالی که سخت در اشتباه هستند چرا که ملت ایران همچنان بر مبانی انقلاب اسلامی تاکید دارد و تغییر در روش‌های دیپلماسی امری تاکتیکی بوده که به معنای تغییر در استراتژی نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری به دیدار اوباما و نتانیاهو پس از مذاکرات با ایران اشاره کرد و افزود: او در این دیدار متوهمانه گفته است که تحریم‌ها اثرگذار بوده و همین امر جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره کشانده است از این رو تحریم‌ها باید ادامه یابد؛ بنابراین این رویکرد نشانه خوبی در مذاکرات نیست.

وی با بیان اینکه تغییر لهجه اوباما و آمریکا برخلاف تکریم ملت ایران است و روند مطلوبی را نشان نمی‌دهد، یادآور شد: اگر آمریکا دنبال این است که دیوار بی‌اعتمادی را از بین ببرد باید برای رفع تحریم‌ها از خود اراده نشان دهد و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را لغو کند.

آیت‌الله کعبی با اشاره به اینکه تعویق تحریم‌های جدید علیه کشورمان را نمی‌توان به عنوان یک گام مثبت ارزیابی کرد،‌اضافه کرد: آنها باید تحریم‌هایی که در کنگره علیه جمهوری اسلامی تصویب کرده‌اند را لغو کنند در حالی که حتی اوباما تحریم‌هایی را که در اختیار شخص رئیس‌جمهور است، ‌لغو نکرده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه کنگره آمریکا تحت فشار لابی صهیونیستی قرار دارد و آنها نمی‌توانند اقدامی در جهت رفع تحریم‌های ضد ایرانی انجام دهند، خاطرنشان کرد: بنابر این اقدام اخیر در تعویق تحریم‌ها را نمی‌توان گامی مثبت قلمداد کرد.

به گزارش فارس، روزنامه های آمریکا چند روز پیش خبری مبنی بر اینکه «سنای آمریکا طرح‌ تحریم‌های جدید علیه ایران را به تعویق انداخت»، منتشر کردند اما روزنامه دیلی بیست خبر داد علت تعویق این تحریم‌ها، تعطیلی دولت آمریکاست که کارمندان مرتبط با تحریم ایران را به مرخصی اجباری فرستاده است. از طرف دیگر در همین رابطه کنگره آمریکا سعی دارد تعویق چند هفته‌ای تحریم‌های جدید علیه ایران را به عنوان گام مثبت تبلیغ کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها