امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57040
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه گفته در صورتی که حزبش از او بخواهد در انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه گفته در صورتی که حزبش از او بخواهد در انتخابات ریاست جمهوری آینده کاندید خواهد شد.

اردوغان که بیش از یک دهه در سطح اول صحنه سیاسی ترکیه حاضر بوده است، طبق قوانین حزب عدالت و توسعه ـ حزبی که به آن وابسته است ـ نمی‌تواند بار دیگر در سال 2015 در انتخابات نخست‌وزیری ترکیه برای کسب این سمت رقابت کند.

به گزارش رویترز، آقای اردوغان در مصاحبه‌ای با یک شبکه تلویزیونی ترکیه درباره نامزد شدنش برای ریاست جمهوری گفت: «هنوز چنین تصمیمی نگرفته‌ام. اگر چنین تصمیمی را به طور قطع گرفته بودم، آن را اعلام می‌کردم.»

وی افزود: «ما سیستمی داریم که بر اساس مشورت استوار است. مهم‌ترین قسمت این مشورت در حال حاضر، حزب من است. هر وظیفه‌ای که حزب به من محول کند و هر درخواستی که از من داشته باشد، تلاش خواهم کرد آن را انجام دهم.»

در حالی که کمتر از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری ترکیه مانده است، گمانه‌زنی‌ها درباره نقش احتمالی اردوغان و عبدالله گل، که در حال حاضر عهده‌دار این سمت تقریباً تشریفاتی است، بالا گرفته است.

این دو نفر از موسسان حزب عدالت و توسعه در سال 2001 هستند و از دیرباز هم‌پیمان سیاسی یکدیگر بوده‌اند. علی‌رغم این رابطه بین آنها در مقاطعی از سال گذشته شکر آب شده است. اردوغان در خلال تظاهرات‌های ضد دولتی مربوط به پارک گزی دستور سرکوب شدید معترضان ضد دولتی را داده بود که عبدالله گل مخالفت خود را با آن اعلام کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها