امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57043
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آمریکایی می‌گویند در طول تعطیلی دولت فدرال، واشنگتن از پرداخت هزینه‌های بیمارستانها، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آمریکایی می‌گویند در طول تعطیلی دولت فدرال، واشنگتن از پرداخت هزینه‌های بیمارستانها، مراقبتهای طولانی از بیماران و هزینه دیگر سازمانهایی که در برنامه‌های خدمات درمانی فقرا فعالیت می‌کنند عاجز است.

براساس گزارش رویترز، از آنجا که منطقه کلمبیا (واشنگتن) یک ایالت بدون دولت محلی است کنگره آمریکا بودجه آن را همزمان با بودجه فدرال تصویب می‌کند اما به دنبال اختلاف میان کنگره و کاخ سفید منطقه کلمبیا بدون بودجه مانده است.

این به معنای آن است که مقامات محلی نمی‌توانند از بودجه 2.7 میلیارد دلاری خدمات درمانی که بخشی از آن حتی از مالیات‌های بخش خصوصی به دست می‌آید هزینه کنند.

«وین تورناگ» مدیر دپارتمان مالی بهداشت و درمان دولت آمریکا می‌گوید؛ ما پول داریم اما مجوز استفاده از آن را نداریم.

خبرگزاری رویترز در خبر دیگری گزارش داد؛ بیش از یک صد سناتور و نماینده آمریکا قول دادند که حقوق خود را به خاطر تعطیلی دولت که نزدیک به یک میلیون آمریکایی را موقتا بیکار کرده است دریافت نکنند.

درحالیکه نمایندگان درحال ادامه مشاجره برای غلبه بر تعطیلی دولت هستند روزنامه واشنگتن پست لیستی از مقامات سنا و کنگره منتشر کرد که این فراخوان را امضا کرده‌اند.

با این وجود بسیاری از نمایندگان ثروتمند کنگره هنوز به به این فراخوان ملحق نشدند.

در عین حال برخی از عالی‌رتبه‌ترین نمایندگان از هر دو حزب آمریکا تا مدت زمان نامعلومی حقوق دریافت نخواهند کرد.

از سوی دیگر، درحالیکه باراک اوباما قول داده بود که حقوق سربازان ارتش و کمک هزینه مسکن آنها در طول تعطیلی دولت فدرال به موقع پرداخت شود اما پنتاگون درباره پرداخت بخشی از پاداشها و همچنین حقوق ماهیانه نیروهای بازنشسته خود با مشکل مواجه شده است.

براساس این گزارش، گفته می‌شود در صورت طولانی شدن تعطیلی دولت فدرال وزارت دفاع آمریکا پرداخت حقوق و مزایای سربازانی که در حین انجام وظیفه مجروح شده‌اند را به تاخیر خواهد انداخت.

«پاول ریک هوف» مدیر اجرایی کهنه سربازان و مجروحان جنگ عراق و افغانستان ضمن هشدار درباره به تاخیر افتادن حقوق و مزایای آنها گفت؛ تعطیلی دولت فدرال همه تلاش‌ها برای کوچک کردن بدهی دولت به مجروحان جنگ و کهنه سربازان را بر باد خواهد داد.

«ماری هرف»، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم گفت؛ به دلیل عدم تصویب بودجه فدرال برای سال مالی جدید،  بودجه ای برای کمک های نظامی خارجی، آموزش نظامی بین المللی و یا عملیات حفاظت از صلح موجود نخواهد بود.

هرف اضافه می‌کند؛ «وزارت امور خارجه قادر نخواهد بود در چارچوب زمانی که انتظار می رفت و مرسوم بود برای اسرائیل و دیگران متحدان آمریکا کمک نظامی اختصاص دهد و از سرگیری این کمک ها به زمان تعطیلی دولت بستگی دارد».

بر اساس تخمین موسسه ای در ماساچوست، تعطیلی دولت فدرال هر روز دست کم 300 میلیون دلار به اقتصاد کشور لطمه می زند.

«کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه هشدار داد که بحران بودجه آمریکا، به اقتصاد جهان لطمه می زند: «تعطیلی دولت به اندازه کافی بد است، اما ادامه عدم اطمینان سیاسی بر سر بودجه، بر سر سقف بدهی دولت، جلوگیری از افزایش سقف بدهی ها به مراتب بدتر است و می تواند لطمات جدی بزند، نه فقط به اقتصاد آمریکا، بلکه به اقتصاد تمام دنیا.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار