امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57044
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «جفری فلتمن» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور سیاسی در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی «الشرق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «جفری فلتمن» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور سیاسی در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی «الشرق الاوسط»، تأکید کرد که نمی‌توان موفقیت راهکاری را در سوریه بدون مشارکت ایران تصور کرد.

فلتمن گفت: نمی‌توان موفقیت هیچ راهکاری درباره بحران سوریه بدون مشارکت ایران به هر نحوی تصور کنم، ما بر چگونگی پیاده کرده توافق حاصل شده در ژنو تمرکز کرده‌ایم و هر طرفی در نزاع سوریه چه سوری و چه غیر سوری باید از دعوت دبیرکل سازمان ملل برای حضور در ژنو2 استقبال کند و بدانند که حضور آنها برای تأیید راهکار سیاسی بر اساس توافق حاصل شده در ژنو است و فکر می کنم باید با ایران در این زمینه ارتباط داشت.

وی افزود: دبیر کل سازمان ملل مرا برای بررسی پرونده سوریه به ایران فرستاده بود تا با مقامات این کشور درباره راه‌های تحرک به سوی راهکار سیاسی و دوری از گزینه نظامی در سوریه که تاکنون اینهمه ویرانی در این کشور به بار آورده است گفت‌وکو کنم که سه چهارم وقتم در سفر به ایران به موضوع سوریه اختصاص پیدا کرده بود.

فلتمن تأکید کرد که رایزنی‌ها با ایران خوب و عمیق و سازنده بود و زمان کافی برای بررسی جزئی پرونده بحران سوریه وجود داشت.

وی افزود: «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران و «جواد ظریف» وزیر امور خارجه در دیدار با «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل در نیویورک بر ضرورت تحرک سیاسی درباره سوریه تبادل نظر کرده‌‌اند.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی گفت که ایرانیان آنچه را که در نشست‌های پشت درهای بسته خود می‌گویند به صورت علنی نیز اعلام می‌کنند و بارها نگرانی خودشان را از تهدید تروریست‌ها در سوریه اعلام داشته اند که در واقع خطری برای سوریه و همه جهان خواهد بود.

وی افزود: به نظر من باید با همه بازیگران منطقه‌ای ارتباط داشت تا به آنها درباره خطر و تهدید بحران سوریه بر خارج از این کشور هشدار داد، همچنین تمایل رئیس جمهور ایران برای ارتباط با جهان می‌تواند از میزان تنش بکاهد و در مسیر ایجاد آرامش حرکت کند این مسئله آسان نیست اما با توجه به اهمیت ماه سپتامبر از لحاظ دیپلماسی جهانی، فرصتی برای دیپلماسی پیش آمده است.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها