امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57050
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «ریچارد استاک» سفیر انگلیس در افغانستان در سفر به استان هلمند بیان داشت که لندن به کمک‌های خود پس از سال 2014 به ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «ریچارد استاک» سفیر انگلیس در افغانستان در سفر به استان هلمند بیان داشت که لندن به کمک‌های خود پس از سال 2014 به افغانستان ادامه خواهد داد.

به نقل از تلویزیون «نور»، این دیپلمات انگلیسی تصریح کرد: پس از خروج نظامیان انگلیسی از استان هلمند، لندن متعهد می‌شود که در کنار کمک‌های مالی به افغانستان، نیروهای امنیتی این کشور را نیز آموزش دهد.

سفر انگلیس در کابل هدف از سفر خود به استان هلمند را بررسی پروسه انتقال امنیت به نیروهای افغان و دیدار با نظامیان انگلیسی، عنوان کرد.

استاک با اشاره به توانایی‌های نیروهای امنیتی افغانستان، گفت: پس از خروج نظامیان انگلیسی از استان هلمند، بخشی از مراکز این نظامیان به نیروهای افغان واگذار خواهد شد.

به گفته سفیر انگلیس در افغانستان، مراکزی را که نیروهای امنیتی افغان توانایی نگهداری آن را نداشته باشند، توسط نظامیان انگلیسی منهدم خواهند شد.

گفت‌وگوی تلفنی کرزی و «نواز شریف»

تلویزیون ملی افغانستان خبر داد که حامد کرزی و نواز شریف نخست وزیر پاکستان عصر روز گذشته (11 مهرماه) در یک تماس تلفنی در خصوص مسائل 2 کشور و منطقه بحث و تبادل‌نظر کردند.

رئیس جمهور افغانستان در این تماس تلفنی از آزادی «ملابرادر» که اخیرا بر اثر تلاش‌های دولت افغانستان توسط پاکستان از زندان آزاد شد، تشکر کرد.

رئیس جمهور افغانستان از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان بر اثر حملات تروریستی اخیر در شهر «پیشاور» اظهار تأسف کرد و مراتب همدردی و تسلیت عمیق خود را به نواز شریف و مردم پاکستان ابراز داشت.

حامد کرزی اظهار امیدواری کرد که افغانستان و پاکستان از بدبختی و مظالم ناشی از تروریسم و افراط‌گرایی نجات یافته و صلح و ثبات در این 2 کشور تأمین شود.

هر 2 طرف در این تماس تلفنی اظهار امیدواری کردند که نشست 3 جانبه میان افغانستان، پاکستان و انگلیس که قرار است در اواخر ماه جاری میلادی در شهر لندن برگزار شود، نتایج خوب و سودمندی را برای هر 2 کشور در پی داشته باشد.

بیانیه کرزی درباره حضور مردم در انتخابات

تلویزیون ملی افغانستان اعلام کرد که حامد کرزی در بیانیه 15 روزه رادیویی خود شرکت در انتخابات و استفاده از حق رأی دادن را وظیفه ملی هر افغان دانست و گفت: ما وقتی وظیفه ملی را می‌توانیم ادا کنیم که ثبت‌نام کرده و کارت رأی‌دهی دریافت کنیم.

رئیس جمهور افغانستان گفت: کمیسیون مستقل انتخابات از تاریخ پنجم خردادماه سال جاری، روند توزیع کارت‌ رأی‌دهی را آغاز کرده است.

کرزی افزود: از تاریخ ششم مهرماه به مدت شش هفته مأموران ثبت‌نام به روستا‌ها رفته و کارت رأی‌دهی توزیع می‌کنند.

رئیس جمهور افغانستان خطاب به شهروندانی که تاکنون ثبت‌نام نکرده و کارت رأی‌دهی دریافت نکرده‌اند، گفت: با مراجعه به مأموران ثبت‌نام، کارت رأی‌دهی دریافت کنید.

کرزی در آخر این بیانیه رادیویی از همه موسفیدان، علمای دینی و متنفذین قومی روستا‌های افغاسنتان خواست که مردم خود را برای ثبت‌نام و اخذ کارت رأی‌دهی تشویق کنند.

«عزیزالله لودین» برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرد

به نقل از تلویزیون «خورشید»، «عزیزالله لودین» رئیس کمیسیون مبارزه با فساد اداری افغانستان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام آمادگی کرد و گفت که به زودی از این پست استعفا خواهد داد.

وی روز گذشته (11 مهرماه) اظهار داشت که روز شنبه یا یکشنبه به کمیسیون انتخابات رفته و ثبت‌نام خواهد کرد. لودین تصریح کرد: معاونان خود را نیز انتخاب کرده اما این تصمیم نهایی نشده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها