امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57052
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، قاسم اسطنبولی کارگردان و بازیگر مشهور لبنانی در عرصه تئاتر جایزه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، قاسم اسطنبولی کارگردان و بازیگر مشهور لبنانی در عرصه تئاتر جایزه بهترین بازیگری جشنواره اردنی «شب‌های تئاتر آئینی» که در عمان برگزار می‌شد را دریافت کرد.

این بازیگر و کارگردان لبنانی این جایزه را به خاطر نمایش «قوم یابا» که لبنان را در این جشنواره نمایندگی می‌کرد، دریافت کرده است.

این نمایش یک تئاتر «مونولوگ» است که تاریخ ملت فلسطین قبل از سال 1948 و اشغال این کشور تا امروز را بر اساس کتاب فلسطینی «ذاکره» نوشته «سلمان الناطور» نویسنده فلسطینی، روایت می‌کند.

اجرای نمایش «قوم یابا» با حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه در خیابان‌های بیروت و جلوی سفارتخانه‌ها و مرکز سازمان ملل متحد در لبنان و اردوگاه‌های فلسطینی آغاز شده و در الجزایر، تونس، مراکش، کویت، سوریه، اسپانیا، فرانسه و شیلی به روی صحنه رفته است.

قاسم اسطنبولی پس از دریافت این جایزه از اینکه مسئولان این جشنواره به مسئله فلسطین اهتمام دارند ابراز خرسندی کرد.

«تجربه دیوار»، برنده جایزه دوم جشنواره «الماگرو» اسپانیا(2011)، «زنقهont> زنقه»، «دیوار» و «کاخ سیاه» از مشهورترین آثار قاسم اسطنبولی است که اجرای آن از شهرش «صور» لبنان آغاز شده و جهانی شده است.

آخرین اثر این بازیگر و کارگردان لبنانی نمایش «ماجراجویان»؛ کمدی سیاهی از حمله اسرائیل به لبنان بود که در تابستان گذشته در لبنان به روی صحنه رفت.
اتتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها