امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57069
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 139
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، اطلاعات ردیابی کشتی‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت حمل نفت نفت‌کش هایی که بنادر ایران را در ماه سپتامبر ترک ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، اطلاعات ردیابی کشتی‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت حمل نفت نفت‌کش هایی که بنادر ایران را در ماه سپتامبر ترک کرده‌اند، نسبت به ماه آگوست 21 درصد افزایش یافته است.

بلومبرگ بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط شرکت مشاوره و تحقیقاتی دریانوردی آی اچ اس نوشت، ظرفیت کشتی هایی خارج شده از بنادر ایران در ماه سپتامبر به 1.3 میلیون بشکه در روز رسیده است که این میزان در ماه پیش از آن، آگوست، برابر با 1.07 میلیون بشکه بوده است.

از این رو صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه پیش از آن 21 درصد افزایش یافته است، اما این رقم می تواند بیش از آمار ذکر شده باشد، چرا که عبور و مرور تمامی کشتی‌ها رهگیری نشده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا به بهانه برنامه هسته‌ای ایران، صادرات نفت این کشور را مورد تحریم قرار دادند.

پیش از اعمال این تحریم ها، صادرات نفت ایران روزانه بیش از 2 میلیون بشکه نفت بود.

در این برآوردها، ظرفیت هر نفت‌کش غول پیکر 2 میلیون بشکه نفت و ظرفیت هر نفتکش سوئزمکس یک میلیون و ظرفیت هر نفتکش افرامکس 650 هزار بشکه در نظر گرفته شده است. ظرفیت نفتکش های غول پیکر ژاپنی که نیز در دیگر پایانه های خلیج فارس توقف کرده اند، در هنگام بارگیری در ایران یک میلیون بشکه برآورد شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار