امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57078
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سفارت آمریکا به شهروندانش در مصر هشدار داد در آستانه آغاز تظاهرات‌ها در این کشور از امروز (4 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سفارت آمریکا به شهروندانش در مصر هشدار داد در آستانه آغاز تظاهرات‌ها در این کشور از امروز (4 اکتبر) تا تاریخ 6 اکتبر از نزدیک شدن به تجمعات گسترده اجتناب کنند.

سفارت آمریکا همچنین از شهروندانش خواسته در حین برگزاری تظاهرات در مصر از مترو برای تردد استفاده کنند.

نیروهای امنیتی وزارت کشور مصر، امروز جمعه 50 نفر از اعضای وابسته به اخوان المسلمین را به اتهام تحریک برای خشونت و حمله به مراکز پلیس و اقدام علیه ارتش در سراسر مصر بازداشت کرده‌‌اند.

جریان‌های وابسته به اخوان المسلمین مصر نیز امروز طی فراخوانی خواستار تظاهرات در برابر مساجد قاهره بعد از نماز جمعه به سوی وزارت دفاع شدند.

یک سرباز ارتش مصر نیز در منطقه «المنایف» در مسیر صحرایی اسماعیلیه قاهره مورد اصابت گلوله افراد مسلح قرار گرفت و جان خود را از دست داد. نیروهای امنیتی نیز امروز برای پنجمین روز متوالی به پاکسازی منطقه «العیاط» ادامه دادند و تا کنون 18 نفر را به اتهام فعالیت‌های مجرمانه و تروریستی بازداشت کردند.

در پی فراخوان اخوان المسلمین برای تظاهرات امروز نیز نیروهای امنیتی میدان «التحریر» را مسدود کرده‌‌اند و تدابیر شدید امنیتی در تمامی خیابان‌های منتهی به میدان اتخاذ شده است.

گزارش ها از درگیری بین طرفداران و مخالفان مرسی در مناطق مختلف این کشور حکایت دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها