امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57079
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی نیوز»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی نیوز»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه اروپا و مصر شرکای مهم و قدرتمندی هستند، بر حمایت اتحادیه اروپا از مصر در دوران انتقال قدرت تاکید کرد.

اشتون که در پایان سفر 2روزه به مصر و دیدار با شماری از مقامات مصری سخن می گفت، افزود: « مهم است که همه بدانند، من اینجا نیامدم تا مداخله یا میانجی گری کنم.»

اشتون همچنین گفت که به گفت وگو درباره شرایط سیاسی و اقتصادی مصر بسیار علاقمند بود و آرزوی دموکراسی (خواهی) در مصر همچنان شبیه انقلاب 25 ژانویه است.

وی ضمن تاکید بر اینکه آینده مصر به مردم این کشور تعلق دارد گفت: « من صدای مردم را می شنوم که اهمیت فراگیر بودن (این موضوع) را می دانند.»

اشتون تاکید کرد که ضروری است که تمامی طرف ها در مصر این احساس را داشته باشند که می توانند در فرایند سیاسی کشور شرکت کنند.

«عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر و «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر از جمله افرادی بودند که اشتون در این سفر با آنها دیدار کرد.

انتهاییام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها