امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57080
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الح ره»، صدها شهروند اردنی برای آزادی زندانیانی که اواسط ماه گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الح ره»، صدها شهروند اردنی برای آزادی زندانیانی که اواسط ماه گذشته در جریان اعتراض به افزایش قیمت سوخت دستگیر شده بودند تظاهرات کردند و احکام صادره در حق آنها را غیرقانونی خوانده و خواستار ابطال این احکام شدند.

صدها نفر در امان پایتخت اردن برای آزادی افرادی که در جریان اعتراضات در برابر بالارفتن قیمت حامل های سوخت که در اواسط ماه گذشته دستگیر شده بودند، تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی خواستار اصلاحات و پایان یافتن حکومت امنیتی شدند و ملت اردن را به عنوان خط قرمز اعلام کردند.

این تظاهرات که با مشارکت جنبش های اسلامی و گروه های جوانان با شعار جمعه «اسقاط احکام نظامی» برگزار شده بود ، در منطقه «مارکا» شمال شرقی امان با وجود تدابیر امنیتی شدید برگزار شد.

از اواسط ماه گذشته بعد از اینکه قیمت فراورده‌های نفتی در اردن افزایش داده شد تا کسری بودجه دولت را جبران کند، موجی از اعتراض های گسترده این کشور را فرا گرفت.

انتهای پیام/ر  
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار