امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57090
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالله گل، رئیس جمهوری ترکیه در نشستی درباره  خطر روزافزودن افراط‌گرایی در سوریه هشدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالله گل، رئیس جمهوری ترکیه در نشستی درباره  خطر روزافزودن افراط‌گرایی در سوریه هشدار داد.

طبق گزارش خبرگزاری شینهوا، آقای گل این اظهارات را در یک نشست دو روزه در استانبول که موضوع آن «انتقال و بحران در خاورمیانه» است مطرح کرد.

رئیس جمهور ترکیه که کشورش از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه نقش فعالی در دامن زدن به تنش‌های این کشور داشته خطاب به 300 شرکت کننده از 30 کشور مختلف در این نشست گفت: «جنگ در سوریه هر روز عمیق‌تر و عمیق‌تر می‌شود. اگر این جنگ بیش از آنچه انتظار می‌رود ادامه داشته باشد، باید برای افراط‌گرایی‌های بیشتر آماده باشیم.»

وی همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا گامهایی فوری برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه بردارند و کل منطقه را از سلاح‌های شیمیایی پاک کنند.

گل گفت: «این در حال حاضر تنها راه در دسترس آوردن ثبات بیشتر به منطقه و تنها راه برای دستیابی به صلح پایدار در خاورمیانه است.»

عبدالله گل تصریح کرد نظم جهانی تغییر کرده و موازنه قدرت از آمریکا و کشورهای اروپایی به آسیا منتقل شده است.

وی در ادامه گفت: «در حین این فرایند انتقالی، طبیعی است که بی‌ثباتی در بخش‌های مختلف جهان افزایش پیدا کند.»

«گل»، علاوه بر این، افزود که در نظم نوین جهانی دموکراسی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

ترکیه از کشورهایی بوده که از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه به صراحت از معارضان مسلح سوری حمایت کرده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها