امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57092
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 125
محمد‌حسین صفار هرندی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به صحبت‌هایش به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های ...

محمد‌حسین صفار هرندی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به صحبت‌هایش به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: وقتی از نماز جمعه برگشتم انعکاس مطلبی را که خطاب به نمازگزاران و مردم گفته بودم را مشاهده کردم؛ متاسفانه یکی از خبرگزاری‌ها به گونه‌ای در نقطه متضاد با آنچه که واقع شده بود انعکاس داده و یا برداشت نادرست بازتاب‌ دهنده خبر به چنین چیزی دامن زده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر همین اساس تصریح‌کرد: در واقع تیتری زده بودند که عنوانش «اولین واکنش‌ها به شعار مرگ بر آمریکا در نماز جمعه تهران» بود؛ ماجرا از این قرار است که بنده تحلیلی را خدمت مردم ارائه می‌دادم که در قسمتی از این تحلیل بیان ‌شد که رفتار آمریکایی‌ها رفتار منافقانه است و در این مذاکرات هم حقوق مردم ما نادیده می‌گیرند و ضایع می‌کنند که در اینجا مردم به صورت خودجوش شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

وی یادآور شد: بنده با استناد به این کاری که مردم داشتند گفتم بنده شما را دعوت به شعار نکردم بلکه این شعار متاثر از خاطرات تلخی است که از گذشته نسبت به آمریکا دارید و امروز هم رفتارشان همان کارها را می‌کند، در حقیقت می‌خواستم بگویم آنچه مردم از خود در شعار علیه آمریکا نشان می‌دهند، بازتاب دردهای انباشته شده از گذشته تا امروز است.

صفار هرندی ادامه داد: رفتار امروز آمریکایی‌ها تأیید می‌کند مردم اشتباه نمی‌کنند که آمریکا را دشمن خود می‌بیند و برای او مرگ و نیستی را طلب می‌کنند و همان رسانه هم این خبر را پوشش داده و کامل کرده است با این تعبیر که در آینده علاوه بر خاطرات تلخی که در ذهن مردم نسبت به جنایات گذشته آمریکاست، رفتار امروزشان هم که با نادیده گرفتن حقوق مردم ما باشد به تقویت شعارهای ضدآمریکایی منجر خواهد شد، نمی‌دانم کجای این مطلب بوی واکنش مخالفت‌آمیز با شعار مرگ بر آمریکا داشته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: بنده امیدوار هستم که صرفا اشتباه در فهم این مسئله توسط آن خبرنگار سبب چنین چیزی شده باشد و از جای دیگری آنها موظف به چنین تحریفی نشده باشند ولی مطمئن هستم قطعاً به هر نسبتی که مردم ما در این ایام که امیدوار بودند گشوده شدن یک مسیر جدید تحت عنوان نرمش قهرمانانه بتواند به تحقق خواسته‌های آنها منجر شود به هر نسبت که رفتار آمریکایی‌ها را در جهت ادامه کینه‌توزی‌های گذشته و نادیده گرفتن حقوق ملت ارزیابی کنند حتما شعارهای آنها پژواک قوی‌تری پیدا خواهد کرد.

وی بر همین اساس گفت: حتما می‌توان منتظر بود در 13 آبان امسال شعارهای مردم طنین بالاتری نسبت به گذشته داشته باشد و این کاملاً متاثر از رفتاری خواهد بود که احیاناً آمریکایی‌ها در روزهای آینده در خلال پیشرفت مذاکرات از خود نشان می‌دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در این چند روزه شاهد بودیم بعضاً مقامات آمریکایی در محافل خود با انکار حقوق مسلم مردم ما به همان چیزی دامن می‌زنند که مایه یک نزاع همیشگی در سی و چند و بلکه ده‌ها ساله گذشته ما با آمریکایی‌ها است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار