امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57100
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از زمان وقوع ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از زمان وقوع کودتای نظامی در مصر، بیش از یک سوم کمک های نظامی سالانه خود به قاهره را به حالت تعلیق در آورده است.

بر اساس این خبر، دولت اوباما تصمیم گرفته است تا از پرداخت مبلغی معادل 584 میلیون دلار به عنوان کمک های نظامی آمریکا به مصر در سال مالی 2013 میلادی، خودداری کند؛ مقامات آگاه اعلام کرده اند که این بودجه برای استفاده آتی در حساب بانک مرکزی آمریکا، سپرده شده است.

بر اساس نوشته ورلد تریبیون، از زمان وقوع کودتای نظامی در مصر که به سرنگونی دولت «محمد مرسی» اولین رئیس جمهور منتخب با آرای مردمی این کشور منجر شد، این اولین باری است که دولت واشنگتن کمک های نظامی خود به قاهره را مسدود کرده است.

مصر از سال 1980 میلادی تاکنون، سالانه 1.3 میلیارد دلار از آمریکا کمک مالی دریافت می کرد.

دولت واشنگتن پیشتر نیز روند فروش چهار جنگنده چند کاره اف- 16 مدل «بلاک 52» به قاهره را مسدود کرده است.

جنیفر ساکی درباره فروش این جنگنده ها به مصر اعلام کرد که این امر همچنان تحت بررسی است و تصمیمی درباره آن هنوز گرفته نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرده است که سپرده بودجه کمک نظامی آمریکا در بانک فدرال رزرو، لطمه ای به برنامه های دولت واشنگتن در مصر وارد نمی کند؛ بر اساس اعلام این سخنگو، کنگره آمریکا پیشتر مبلغی بالغ بر 1.3 میلیارد دلار به عنوان کمک های نظامی آمریکا به مصر در سال مالی 2014 میلادی که از اول اکتبر جاری آغاز شده، به تصویب رسانده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از احتمال تاثیر تعطیلی دولت واشنگتن بر میزان کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل خبر داد؛ اسرائیل قرار بود در سال مالی 2014 میلادی آمریکا، معادل 3.1 میلیارد دلار کمک مالی از واشنگتن دریافت کند.

خبر مسدود شدن کمک های نظامی آمریکا به مصر در شرایطی منتشر می شود که دولت واشنگتن از زمان کوتای نظامی در مصر، از توصیف تحولات این کشور تحت عنوان کودتا سر باز زده است زیرا آمریکا، قانونی دارد که در آن کمک نظامی این کشور به ارتش کشور دیگری که علیه دولتش قیام و کودتا کرده باشد، منع شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها