امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57101
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «راجر کوهن» ستون‌نویس با سابقه روزنامه «نیویورک‌تایمز» با انتشار یادداشتی به «بنیامین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «راجر کوهن» ستون‌نویس با سابقه روزنامه «نیویورک‌تایمز» با انتشار یادداشتی به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی توصیه کرده است از تکرار اظهارات خود علیه ایران دست بردارد و دستیابی به توافق با فلسطینی‌ها در مورد راهکار دو دولتی را در دستور کار خود قرار دهد.

کوهن با بیان اینکه کار نتانیاهو برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران، «هیچ‌گاه تا این حد دشوار نبوده»، نوشته است حتی برخی از برجسته‌ترین شخصیت‌های جامعه یهودیان آمریکا راهبرد نتانیاهو در تقابل با دولت جدید ایران را مورد انتقاد قرار داده‌اند. «دیوید هریس» مدیر اجرایی کمیته یهودیان آمریکا از جمله این افراد است که می‌گوید راهبردی که نتانیاهو در دستور کار خود قرار داده، نتایجی عکس آنچه که وی در نظر دارد خواهد داشت.

کوهن در این رابطه می‌نویسد: وقتی حتی سرسخت‌ترین حامیان نتانیاهو (یعنی سران جامعه یهودیان آمریکا) هم رویکرد وی در قبال ایران را زیر سوال می‌برند، نخست‌وزیر اسرائیل باید به تکرار عبارت مورد علاقه‌اش یعنی «گرگی در لباس میش» پایان دهد و از اینکه به چوپان دروغگو تبدیل شود، نگران باشد.

نویسنده این یادداشت در ادامه با اشاره به اینکه سال‌هاست جهان شاهد هشدارهای نتانیاهو در مورد دستیابی قریب‌الوقوع ایران به تسلیحات هسته‌ای است، نوشته است: آنچه که می‌تواند اعتبار نتانیاهو را به خطر بیاندازد، اولویت‌‌گذاری اشتباه اوست که در سخنرانی وی در سازمان ملل هم مشهود بود، آنجا که او بخش اعظم صحبت‌هایش را به ایران اختصاص داد و تنها اندک زمانی به مسئله فلسطین پرداخت. چالش اصلی در برابر اسرائیل، ناتوانی در دستیابی به راهکار صلح دو دولتی با فلسطینی‌ها و تداوم اشغالگری در کرانه باختری است که موجب شده میلیون‌ها فلسطینی از حقوق خود محروم شوند. نتایج بررسی‌ای که موسسه «پیو» اخیرا انجام داده نشان می‌دهد تنها 17درصد از یهودیان آمریکا معتقدند که ادامه شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری می‌تواند به امنیت اسرائیل کمک کنند.

کوهن در ادامه با اشاره به تغییرات مواضع در داخل آمریکا در مورد اسرائیل، به نتانیاهو توصیه کرده از تمرکز بر موضوع ایران دست بردارد و بیش از پیش به بحث مذاکرات سازش با فلسطینی‌ها بپردازد.

مذاکرات سازش میان نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم‌صهیونیستی از دو ماه قبل پیش از بعد از وقفه‌ای سه ساله از سر گرفته شده است. هشتمین جلسه از این مذاکرات روز گذشته برگزار شد. گفته می‌شود دو طرف بر سر مرزهای احتمالی اختلاف دارند و همین امر مذاکرات را به بن‌بست رسانده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها