امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57106
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل درباره مسائل مختلف منطقه از جمله ایران و سوریه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل درباره مسائل مختلف منطقه از جمله ایران و سوریه با شبکه خبری راشاتودی گفت‌وگو کرد.

آقای چورکین درباره قطعنامه‌ای که با توافق اعضای شورای امنیت سازمان ملل درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه صادر شد گفت: «یک جنبه مثبت این قطعنامه این است که مطالبات آن تنها از دولت سوریه نیست بلکه از گروه‌های مختلف معارضان هم مطالباتی را مطرح می‌کند.»

چورکین در ادامه درباره همکاری دولت سوریه با گروه‌های بین‌المللی برای نظارت بر سلاح‌های شیمیایی آن کشور گفت: «اطلاعات اولیه‌ای که دولت سوریه فراهم کرد بسیار خوب بود. حتی همکاران آمریکایی ما هم که به هر کاری که دولت سوریه انجام می‌دهد مظنون هستند به کیفیت اطلاعاتی که دولت سوریه فراهم کرد، نمره 4 از 5 دادند. این نمره خیلی بالایی است و نشان دهنده این است که دولت سوریه این موضوع را بسیار جدی گرفته و در حال همکاری بسیار مناسب با جامعه بین‌المللی در این باره است.»

چورکین همچنین درباره مواضع صلح‌طلبانه ایران در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت باید تا اواسط اکتبر که ایران و گروه 1+5 با یکدیگر مذاکره می‌کنند صبر کرد و دید که چه اتفاقی می‌افتد.

خبرنگار راشاتودی از نماینده روسیه در سازمان ملل پرسید آیا آب شدن یخ رابطه ایران  آمریکا تنها نتیجه روی کار آمدن دولت روحانی در ایران است یا به خاطر آن است که شرایط، آمریکا را به تغییر در موضع‌گیری وادار کرده است. چورکین در پاسخ گفت: «برای من صحبت کردن درباره آمریکا دشوار است.»

وی ادامه داد: «فکر می‌کنم آمریکا علاقه بسیار زیادی به حل صلح‌آمیز موضوع هسته‌ای ایران دارد.»

نماینده روسیه در سازمان ملل همچنین درباره حضور ایران در کنفرانس ژنو 2 با لحن قاطعانه‌ای از حضور ایران در این کنفرانس حمایت کرد.

ویتالی چورکین درباره اینکه آیا ایران باید در کنفرانس ژنو 2 حضور داشته باشد یا خیر گفت: «ما بسیار قاطعانه معتقدیم که آنها (ایران) باید در این کنفرانس باشند چون آنها یکی از بازیگران فعال در سوریه هستند ـ نقش آنها را نمی‌توان نادیده گرفت. حمایت آنها برای یک توافق نهایی بسیار مهم خواهد بود. »

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها