امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57123
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا از نحوه برخورد دولت بحرین با سران مخالف آن کشور ابراز نگرانی کرد. دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا از نحوه برخورد دولت بحرین با سران مخالف آن کشور ابراز نگرانی کرد.

دولت بحرین ماه گذشته خبر دستگیری خلیل الوفاق، یکی از سران جمعیت معارض الوفاق را تأیید کرد. وی به تحریک به خشونت و حمایت از تروریسم متهم شد.

بحرین همچنین شهروندی دهها فعال سیاسی را لغو کرده است. دهها نفر نیز از زمان تظاهرات‌های ضد دولتی در بحرین از سال 2011 کشته شده‌اند.

ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت واشنگتن از هر دو طرف می‌خواهد مسائلشان را از طریق گفت‌وگوی ملی حل کنند. وی گفت از محدودیت‌هایی که در زمینه آزادی‌های سیاسی اعمال می‌شود نگران است. 

این سخنگوی دولت گفت: «ما این گفت‌وگو با دولت بحرین را همچنان ادامه می‌دهیم. آنها متحد نزدیک ما در منطقه هستند و ما گفت‌وگو درباره این موضوع با آنها را ادامه خواهیم داد.

ناو پنجم نیروی دریایی آمریکا در کشور بحرین مستقر است و این کشور کوچک عربی مانند کشورهای کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی از آمریکا تجهیزات نظامی دریافت می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها