امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57138
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، سرلشگر «احمد ابراهیم» گفت که از ژانویه سال 2011 تا کنون 1055 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، سرلشگر «احمد ابراهیم» گفت که از ژانویه سال 2011 تا کنون 1055 فقره تونل در داخل شهر رفح در مرز با نوار غزه تخریب شده است که 794 مورد آن از ژانویه گذشته تا کنون تخریب شده است.

وی بر تجهیز نیروهای گارد مرزی به مدرن‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات برای تامین امنیت همه نقاط مرزی به طول 6 هزار کیلومتر از جمله دریانوری کانال سوئز و سینا تاکید کرد.

وی افزود: نیروهای گارد مرزی، همکاری با سازمان مهندسی نیروهای مسلح و اطلاعات جنگی برای اجرای طرح تامین امنیت کامل مرزهای زمینی شمال شرقی سینا به طول 13.3 کیلومتر و نوار ساحلی به طول 18 کیلومتر را آغاز کرده است که طی آن سیستم‌های مدرن برای شناسایی مکان‌های تونل و تخریب آنها با همکاری نیروهای مهندسی نظامی بکار گرفته می‌شود.

از زمان عزل مرسی ارتش مصر نیز به روند تخریب تونل‌ها واقع در مرز نوار غزه شدت بخشیده است و این در حالی است که نوار غزه از 7 سال پیش تحت محاصره از سوی رژیم صهیونیستی قرار داد و گذرگاه مرزی رفح نیز همچنان بسته است و مسئولان مصری تنها در برخی موارد و به صورت محدود آن را بازگشایی می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار