امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57140
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۸
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی راشا تودی از قول منابع دیپلماتیک در روسیه خبر داد که حمله شیمیایی یک ماه قبل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی راشا تودی از قول منابع دیپلماتیک در روسیه خبر داد که حمله شیمیایی یک ماه قبل به منطقه الغوطه الشرقیه در ریف دمشق توسط «تیم عملیات سیاه» عربستان انجام شده است.  

این خبر براساس تصاویر گرفته شده از منابع متعدد دیپلماتیک منتشر شده و تیم عملیات سیاه عربستان مدتی قبل از حمله شیمیایی با حمایت گردان «لواء الاسلام» از مرز اردن وارد سوریه شد.

پیش از این نیز برخی منابع گزارش داده بودند که موشک‌های حاوی کلاهک‌های شیمیایی که به ریف دمشق اصابت کرده از مناطق تحت کنترل گردان لواء الاسلام شلیک شده بودند.

گردان لواء الاسلام یکی از گروه‌های مسلح سوری وابسته به ارتش آزاد است که فرمانده آن فرزند یکی از علمای سلفی عربستان است.مهمترین عملیاتی که توسط این گروه انجام شد، بمب‌گذاری جولای 2012 در جلسه رهبران نظامی سوریه بود که منجر به مرگ داود راجحة وزیر دفاع این کشور و تعداد دیگری از مقامات سیاسی و امنیتی سوریه شد.

پیش از این همه رسانه‌های بین‌المللی از دست داشتن عربستان در تسلیح مخالفان سوریه به گاز سارین با همکاری ترکیه، خبر داده بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار