امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57145
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت مهم آمریکایی سازنده‌ جنگ‌افزار اعلام کرده روز دوشنبه 3000 کارمند خود را به خاطر تعطیلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت مهم آمریکایی سازنده‌ جنگ‌افزار اعلام کرده روز دوشنبه 3000 کارمند خود را به خاطر تعطیلی دولت فدرال آمریکا به مرخصی اجباری می‌فرستد.

به گزارش رویترز، این شرکت همچنین اعلام کرده در صورتی که تعطیلی دولت ادامه یابد تعداد کارمندانی که به مرخصی می‌فرستد را هر هفته افزایش خواهد داد.

بامداد سه شنبه، 1 اکتبر (9 مهر)، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنانی که از شبکه‌های رادیو و تلویزیون آن کشور پخش شد، اعلام کرد که به دلیل تصویب نشدن لایحه بودجه دولت فدرال در کنگره این کشور، نهادهای دولتی امکان ادامه فعالیت و ارائه خدمات را ندارند و کنگره را متهم کرد که به وظیفه خود در تصویب لایحه بودجه عمل نکرده است.

دلیل اصلی بحران سیاسی در آمریکا، مخالفت مجلس نمایندگان این کشور با بودجه پیشنهادی رئیس جمهوری برای ارائه خدمات درمانی است. حزب جمهوریخواه - حزب مخالف دولت - در مجلس نمایندگان اکثریت دارد و این مجلس با رد لایحه جدید ارائه خدمات درمانی، یک متن اصلاح شده بودجه را تصویب کرد.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان از حزب جمهوری‌خواه، در توضیح مخالفت این حزب با برنامه جدید خدمات درمانی گفت که «مردم آمریکا و من خواستار تعطیل دولت نیستیم» اما افزود که قانون جدید خدمات درمانی هم "تاثیری ویرانگر دارد و باید در مورد آن، کاری انجام داد.»

مارلین هیوسان، مدیر اجرایی کمپانی لاکهیلد مارتین که بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات نظامی در دنیا است گفت: «من متأسفم که باید این اقدام را انجام دهیم و ما از قانونگذارانمان می‌خواهیم دور هم جمع شوند و لایحه بودجه‌ای را تصویب کنند که به این تعطیلی دولت پایان دهد.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها