امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57157
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل المیادین، بیش از 50 درصد صهیونیست‌های ساکن فلسطین اشغالی تمایل دارند که به ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل المیادین، بیش از 50 درصد صهیونیست‌های ساکن فلسطین اشغالی تمایل دارند که به جایی دیگر مهاجرت کنند.

این پدیده که با عنوان «مهاجرت معکوس» در اسرائیل شناخته می‌شود باعث نگرانی گسترده مقامات تل آویو شده است؛ کانال 10 اسرائیل در گزارشی تاکید کرده که این مسئله خسارت بزرگی برای سران صهیونیست است و پس از انتشار گزارش‌ها درباره رشد مهاجرت معکوس مقامات اسرائیلی دست به کار شده‌اند تا با آثار این مسئله مقابله کنند.

بنابر گزارش‌ها 51 درصد اسرائیلی‌ها قصد دارند تا با ترک اراضی اشغالی به جایی دیگر مهاجرت کنند و کشورهای آمریکای شمالی یکی از اصلی‌ترین مقصدهای مورد نظر شهرک نشین‌ها است؛ به طور نمونه شهر نیوجرسی در طی چند سال گذشته میزبان هزار خانواده یهودی مهاجر از اسرائیل بوده که قصد بازگشت هم ندارند و تمام دارایی‌های خود را به آمریکا انتقال داده‌اند.

کانال10 اسرائیل می‌افزاید: دلایل اقتصادی یکی از اصلی‌ترین دلایل تمایل به مهاجرت در میان ساکنان اراضی اشغالی است و این گزارش‌ها حاکی از آن است که مهاجرت از اسرائیل طی سه سال اخیر به اوج خود رسیده است.

اما زنگ خطر برای مقامات رژیم صهیونیستی زمانی به صدا درآمده که آمار نشان می‌دهد 78 درصد خانواده‌های یهودی تمایل دارند فرزندانشان در خارج از اراضی اشغالی زندگی کنند و دولت تل‌آویو را مسئول مشکلات کنونی می‌دانند.

یکی از شهرک نشین‌ها در این باره گفت: نخست وزیر و دیگر کسانی که قدرت برای تغییر شرایط دارند بدانند که این مسئله (مهاجرت از اسرائیل) از هر تهدید خارجی خطرناک‌تر است.

المیادین در پایان تاکید کرد که این آمار نشان از واقعیات درون اسرائیل و مشکلات موجود در آن دارد.

این آمار در شرایطی منتشر می‌شود که اسرائیل به دلیل نداشتن جمعیت بومی دائماً در تلاش است تا یهودیان را از سراسر جهان به فلسطین اشغالی بکاهند.

اسرائیل از زمان تاسیس تا سال 2006 همیشه آمار مثبتی در زمینه مهاجرت داشت ولی پس از جنگ 33 روزه برای اولین بار این آمار به ضرر صهیونیست‌ها تغییر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها