امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57183
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۴
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مراسم صبحگاه مشترک آغازین ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مراسم صبحگاه مشترک آغازین هفته نیروی انتظامی با اشاره به شعار هفته ناجا مبنی بر قانون‌مداری، مردم‌داری و روزآمدی گفت: اقتدار ناجا به دست نمی‌آید مگر در سایه این سه اصل.

وی در ادامه در مورد اصل مردم‌داری گفت: رکن اساسی و اصل وجودی ناجا مردم هستند که باید برای آنها ناجا فعالیت کند.

احمدی‌مقدم با تأکید بر اینکه، وظیفه نیروی انتظامی تأمین امنیت برای مردم است گفت: اساساً نیروی انتظامی بدون وجود مردم معنا ندارد.

وی به شرایط امنیتی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: امروز در شرایطی امنیت در کشورهای منطقه در کم‌ترین و پایین‌ترین حد خود قرار دارد که برای مردم آنها حفظ جان خود و خانواده در اولویت قرار دارد اما امروز در ایران دغدغه مردم سارقان خرد، مواد فروشان جزء، معتادان و بعضاً دعوا و شرارت در بعضی مناطق است.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه با پیشرفت تکنولوژی توانمندی‌های زیادی کسب شده‌است گفت: به همین جهت است که نیروی انتظامی باید کاملاً روزآمد باشد.

وی ادامه داد: زمانی که کشور افغانستان به عنوان مرکز اصلی تولید مواد مخدر محسوب می‌شد و تمام دغدغه ما کنترل ورود مواد مخدر از این کشور بود اما امروز متأسفانه تحصیل‌کردگان به کمک قاچاقچیان مواد مخدر آمده و در شهرهای داخلی به تولید مواد مخدر صنعتی می‌پردازند.

وی تأکید کرد: به همین جهت است که نیروی انتظامی برای مقابله با این دست اقدامات و همچنین بی‌اثر کردن تلاشهای دشمنان باید به روز باشد و از ابزار روز استفاده کند.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: امروز امنیت در کشورهای مختلف در سراشیبی سقوط قرار گرفته است اما در ایران شاهد افزایش روزافزون امنیت هستیم.

وی وجود ناجا را برای مردم خواند و تأکید کرد: سربازان دژهای مستحکم مردم هستند نه حاکمان.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به قانون‌مداری به عنوان یکی از عناصر اقتدار پلیس اشاره کرد و تأکید کرد: قانون در برخورد نیروهای انتظامی با مردم  و مجرمان باید فصل‌الخطاب باشد.

وی با بیان اینکه، مأموران نیروی انتظامی نباید تحت هیچ شرایطی پا را فراتر از قانون بگذارند و برخورد شخصی کنند گفت: ما باید در برخورد با مجرمان نیز قانون‌مدار باشیم و قانون را رعایت کنیم حتی اگر آنها به ما اهانت کنند.

احمدی مقدم به تلاش شبکه‌های ماهواره‌ای برای تضعیف نظام و منحرف کردن جوانان اشاره کرد و تأکید کرد: امروز شبکه‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کنند میان مردم ما تفرقه بیاندازند و دستاوردهای دولت را زیر سؤال ببرند.

وی مشوق اصلی نیروی انتظامی در برقراری امنیت در کشور را حمایت مردم دانست و گفت: امروز با حمایت مردم و فرماندهی معظم کل قوا ناجا با سرعت در مسیر کمال علمی حرکت می‌کند.

احمدی‌مقدم به راه‌اندازی بیش از 100 سامانه جامع برای ارتقای خدمت و سهولت خدمات به مردم خبر داد و گفت: در این مدت اخیر که کشور با مشکلات بودجه‌ای روبه‌رو بوده روند رو به رشد و تکامل ناجا دچار خلل نشده و ما با قدرت به پیش می‌رویم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ناجا امروز در عرصه روزآمدی با نقطه مطلوب فاصله دارد گفت: این فاصله برای ما ایجاد انگیزه می‌کند اما باید بگوییم که تحت همین شرایط نیز در منطقه بهترین شرایط را دارا هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: سال آینده سال ارتقای بهره‌وری، کیفیت، خدمات، تکریم شهروندان، حقوق شهروندی، بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی و استانداردسازی رفتار باید باشد.

احمدی‌مقدم در بخش پایانی صحبت‌های خود در مورد دستاوردهای نیروی انتظامی تأکید کرد: در 6 ماه گذشته با وجود افزایش 13 درصدی مسافرت‌ها در کشور شاهد کاهش هزار نفری کشته‌های تصادفات بودیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: افزایش 20 درصدی کشفیات مواد مخدر در کشور موجب افزایش 6 برابری قیمت مواد مخدر در داخل کشور و روی‌ آوردن معتادان به روش‌های درمانی شده است.

وی تأکید کرد: امسال نیز به مانند سالهای گذشته شاهد کاهش وقوع جرایم خشن در کشور هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها