امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57203
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، «امنیت» واژه‌ای است که هر جامعه‌ای به دنبال داشتن آن است زیرا در سایه آن می‌توان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، «امنیت» واژه‌ای است که هر جامعه‌ای به دنبال داشتن آن است زیرا در سایه آن می‌توان برای دستیابی به اهداف پیش رو ادامه حیات داد.

نگرانی از تهدید امنیت، خود، زمینه‌ ایجاد ناامنی در ذهن آدمی را فراهم می‌کند که همین موضوع یعنی آشفتگی روحی و فلج شدن کارها.

جامعه ایمن و امن، می‌تواند راه رشد و سعادت را پیموده و در مسیر ترسیم ‌شده‌ خود گام بردارد.

امنیت اجتماعی، یکی از شاخه‌های درخت پرثمر «امنیت» است که سبزپوشان ناجا، برای بهره‌مند جامعه از آن، همیشه در تلاش بوده‌اند و تکاپو....

آنانی که خواب را بر دیدگان خود حرام کردند برای آرامش و آسایش مردم و تأمین امنیت آنان.

نعمت امنیت، را نباید ساده انگاشت، زیرا بسیاری برای هدیه آن به جامعه، جان خود را بر کف نهاده‌اند و تلاششان، شب و روز نمی‌شناسد.
مجموعه ناجا، زنان و مردان تیزبین و تیزهوشی را گرد آورده که خواب را از چشمان مخلان نظم و امنیت، ربوده‌اند و این خود یعنی نعمتی بزرگ.

امنیت، تبلور رحمت خداوندی است که در روایات اسلامی نیز از آن به عنوان یک نعمت بزرگ و البته مجهول یاد شده، یعنی تا وقتی که آن را از دست ندهیم قدر آن را نمی‎دانیم.

امنیت، از اصول مهم زندگی فردی و اجتماعی به شمار می‌رود که البته برخورداری از آن، نیازمند مشارکت مردمی است؛ به همین دلیل، پلیس با رویکرد جامعه‌محوری، سعی در توسعه امنیت پایدار در سطح جامعه دارد.

پلیس، مردم را سرمایه اجتماعی خود می‌داند و از این رهگذر، ضمن دعوت آنان به قانونمداری، خود نیز در راستای ارتقای نظم و امنیت عمومی تلاش می‌کند.
ناجا را به حق، می‌توان رزمندگان خط مقدم مقابله با هجمه فرهنگی دشمن دانست که همواره در پی شکار سوداگران مرگ بوده و هستند.

پلیس، آمر به معروف و ناهی از منکر است که خود را وقف مردم کرده و در پی استقرار عدالت اجتماعی است.

اقتدار پلیس در حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بر حفظ ارزش‌ها بنا نهاده شده و این یعنی مشروعیت و مقبولیت این نهاد. اقتدار در حوزه ناجا، ترکیبی از قدرت و محبت است که می‌توان آن را یک معلم اجتماعی کارآمد و به روز قلمداد کرد.

در همین راستا با فرمانده انتظامی استان همدان گفت‌و‌گویی داشتیم که در ذیل می‌خوانید.
حاجی‌محمد مهدیان‌نسب با بیان اینکه همدان یکی از استان‌های امن کشور است، افزود: این دستاورد به خاطر مشارکت مردم حاصل شده که از این منظر باید از مردم بافرهنگ استان همدان تقدیر و تشکر کرد.

وی با تبریک هفته ناجا به تمام مردم جامعه، گفت: پلیس، مردم را از آن خود می‌داند و اعتقاد دارد بدون همکاری مردم نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

فرمانده انتظامی استان همدان، پلیس را خدمتگزار مردم دانست و تصریح کرد: در همین راستا در هفته ناجا، خدمات مضاعفی را به مردم ارائه خواهیم کرد.

این مسئول ابراز داشت: ارائه خدمات مضاعف ناجا به جامعه در تقویت اعتماد مردمی به پلیس تأثیر بیشتری دارد.
مهدیان‌نسب ترخیص موتورسیکلت‌های مزاحم توقیفی در پارکینگ‌ها با 25 درصد تخفیف، ارائه خدمات معاونت وظیفه عمومی، صدور گذرنامه و فعالیت دفاتر پلیس + 10 را از جمله خدمات مضاعف پلیس در هفته ناجا برشمرد.

وی بیان داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر با عملکرد قابل قبول خود توانسته اعتماد عمومی را کسب کند که این موضوع جای خرسندی دارد.

فرمانده انتظامی استان همدان در ادامه استان همدان را یکی از استان‌های امن کشور خواند و گفت: تلاش ناجا باعث شده قاچاقچیان، دیگر همدان را برای فعالیت خود امن ندانند.

این مسئول با بیان اینکه ناجا، آموزش مردم، انجام اقدامات آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی را در دستور کار دارد، اضافه کرد: در همین راستا در نیمه نخست امسال 13 هزار نفر را به صورت چهره به چهره آموزش داده‌ایم.

فرمانده انتظامی شهرستان همدان نیز در گفت‌وگو با فارس ادامه داد: کار پلیس بسیار گسترده است که برای انجام مطلوب فعالیت‌های خود نیازمند مشارکت مردمی است.
رسول مرادی خواستار احترام همگان به قانون شد و تأکید کرد: احترام به قانون، احساس امنیت اجتماعی را افزایش می‌دهد.

وی لازمه رعایت قانون را آگاهی از آن دانست و یادآور شد: پلیس، همواره در صدر آگاهی‌بخشی بوده و اعتقاد دارد رعایت قانون به نفع همه است.

فرمانده انتظامی شهرستان همدان در ادامه اعتیاد را یکی از ترفندهای دشمن برای مقابله با ایران دانست و افزود: اعتیاد سرمنشأ بسیاری از آشفتگی‌‌ها و از هم گسیختگی‌های اجتماعی است و  معضلات بزرگی را چون طلاق، انحراف جنسی و نزاع‌های خانوادگی را برای جامعه به وجود می‌آورد.

این مسئول با بیان اینکه روزآمدی و کارآمدی در سایه برخورداری از اقتدار باعث موفقیت پلیس شده است، تصریح کرد: مجموعه ناجا همواره در تقویت روزآمدی و کارآمدی خود بوده است.
مرادی در بخش دیگری با اشاره به هجمه‌های فرهنگی و مقابله با آن اذعان داشت: غرب با به راه انداختن جنگ فرهنگی، قصد ضربه زدن به ایران اسلامی را دارد که همین امر حساسیت کاری پلیس را در مقابله با هجمه‌ها بیشتر کرده است.

ضمن تبریک این هفته به تمام سبزپوشان جان‌ برکف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر این موضوع تأکید می‌کنیم که امنیت امروز جامعه توسط کسانی به وجود آمده که به فرموده مقام معظم رهبری «مجاهدان واقعی فی سبیل‌الله» هستند.
===============

گزارش از مریم شهابی‌باهر
===============
انتهای پیام/89002/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها