امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57215
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با عدنان منصور وزیر خارجه لبنان ملاقات و در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با عدنان منصور وزیر خارجه لبنان ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه لبنان با اشاره به سخنرانی‌های ارائه شده در اجلاس سالانه سازمان ملل اظهار داشت: سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل مورد توجه کشورهای جهان قرار گرفت و تأثیر بسیار مثبتی بر مخاطبان جهانی گذاشت. می‌توان گفت نقطه ثقل نشست مجمع عمومی سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران و تحولات سوریه بود. تأکید بر راه‌حل سیاسی در سوریه و مبارزه با تروریسم بین‌المللی از مهمترین مسایلی بود که مورد اهتمام کشورهای جهان قرار گرفت.

وی با اشاره به موفقیت دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک گفت: جمهوری اسلامی ایران توانست به پیروزی بزرگی در سیاست خارجی دست یابد و این مسئله رژیم صهیونیستی را بسیار خشمگین کرد تا جایی که نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بخش مهمی از سخنرانی خود را به مسئله هسته‌ای ایران اختصاص داد.

عدنان منصور با ابراز امیدواری نسبت به حل سیاسی بحران سوریه و برگزاری اجلاس ژنو 2 به جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان و نقش سازنده کشورمان برای حل مشکلات منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون کشورهای اروپایی و غرب به این حقیقت پی برده‌اند که حل مشکلات کشورهای منطقه بدون بهره مندی از نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران ممکن نیست.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز ضمن تشریح آخرین تحولات منطقه و جهان گفت: تحولات سوریه روند مثبتی را به سمت دستیابی به راه حل سیاسی طی می‌کند و در این راستا نیازمند آن است که آمریکا و دیگر کشورهای منطقه و جهان دست از حمایت تسلیحاتی و مالی گروه‌های تروریست سوریه برداشته و پایبندی عملی خود را به راه‌حل سیاسی به اثبات برسانند.

لازم به ذکر است در این ملاقات نسخه‌ای از کتاب فناوری ایرانی در خدمت صلح و سعادت بشری حاوی آخرین دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران، تقدیم وزیر خارجه لبنان شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار