امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57218
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهدان عینی گفتند که نیروهای پلیس مصر روز جمعه برای متفرق کردن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهدان عینی گفتند که نیروهای پلیس مصر روز جمعه برای متفرق کردن تظاهرات طرفداران اخوان که برای ورود به میدان التحریر شهر قاهره تلاش می کردند، تیراندازی هوایی کرده و گازهای اشک آور شلیک کردند.

درگیری های تقریبا خیابانی نیز درپی برخورد تظاهرات طرفداران اخوان با اهالی و نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر قاهره و سایر شهرها روی داد.

خالد الخطیب رئیس اداره مرکزی مراقبت های فوری وزارت بهداشت صمر گفت: چهار نفر در درگیری های مختلف در کشور روز جمعه کشته و 40 نفر دیگر زخمی شدند. در بین این کشته ها نیروی امنیتی وجود ندارد.

درهمین حال، احمد الانصاری رئیس بخش اورژانس مصر تعداد زخمی ها در شهر قاهره و دیگر شهرهای مصر را 45 نفر برشمرد و گفت که این افراد بر اثر اصابت گلوله و خفگی ناشی از گاز های اشک آور و ضد و خوردها آسیب دیدند.
 
تظاهرات گروه اخوان المسلمین و طرفداران آن بعد از برگزاری نماز جمعه در شهرهای مختلف مصر آغاز شد.
 
تظاهرات کنندگان اخوان علیه ارتش و عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع در محله النیل در غرب قاهره شعار دادند و درپی آن درگیری با سلاح گرم بین اهالی و تظاهرات کنندگان روی داد.
 
این درگیری ها دو روز قبل از جشن های ارتش و مصری ها به خاطر پیروزهای ماه اکتبر روی داد.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها