امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57223
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 35
«عامر الاسدی»، دبیرکل جریان «انتفاضه شعبانیه» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: انفجارها و ...

«عامر الاسدی»، دبیرکل جریان «انتفاضه شعبانیه» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: انفجارها و عملیات تروریستی که گروه‌های جنایتکار آنها را در عراق به اجرا می‌گذارند و «حزب اسلامی» عراق در آن دست دارد، برای ملت عراق تازگی ندارد و بیانگر جنگی آشکار با هدف سرنگونی حکومت منتخب عراق است.

الاسدی حزب اسلامی عراق را به فراهم کردن تمام اشکال حمایت مادی، معنوی و پوشش شرعی و سیاسی برای گروه‌های تروریستی فعال در عراق متهم کرد.

وی تاکید کرد که این حزب و دیگر گروه‌های تروریستی عملیات‌های کثیف خود را به صورت مستقیم و تحت حمایت عربستان سعودی و قطر به اجرا می‌گذارند که از تروریسم در عراق و سوریه حمایت می‌کنند و این موضوعی است که «بندر بن سلطان» آشکارا به آن اشاره کرده است.

الاسدی «حزب اسلامی» و هم پیمانان آن را روی دیگر حزب منحل «بعث» توصیف کرد و گفت: جریان الانتفاضه همچنان در برابر این اعمال ننگین صبوری می‌کند.

وی افزود: سکوت و صبر جریان انتفاضه شعبانیه در واقع در احترام به قانون عراق و برای حفظ وحدت و یکپارچگی ملت عراق و دامن نزدن اختلافات و عدم ایجاد مانع پیش روی کار حکومت است، اما بدون تردید این صبر حدی دارد. 

الاسدی از دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق خواست که شرایط و نظارتی بر تحرکات برخی از فعالان سیاسی انجام دهد که از این عملیات‌های تروریستی به نفع خود استفاده می‌کنند.

رسانه‌های عراق چندی پیش اظهارات «ابو الفقار الشمری»، رئیس کمیته سیاسی جریان انتفاضه شعبانیه را منتشر کرده بودند که گفته بود: کشتارهای سازمان یافته‌ای که شیعیان عراق را هدف قرار می‌دهد، عملیاتی تروریستی و نسل کشی است که حزب منحل بعث و تروریست‌هایی آن را به اجرا می‌گذارند که خون مردم عراق بی‌گناه را می‌ریزند و تحت حمایت حزب اسلامی و برخی سیاستمداران فهرست العراقیه قرار دارند.

الشمری تاکید کرده بود که فهرست العراقیه و حزب اسلامی تلاش دارند با دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای از تروریسم حمایت و مانع کار حکومت شوند.

وی همچنین هشدار داد که صبر مردم عراق در قبال این اقدامات تروریستی سرانجام سر ریز خواهد شد.    
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها