امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57232
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 71
حسینعلی امیری قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با بیان اینکه هنوز راجع به ...

حسینعلی امیری قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با بیان اینکه هنوز راجع به انتخاب افراد و استانداران بنای اطلاع‌رسانی نداریم اظهار داشت: مرجع پیشنهاد دهنده استانداران وزارت کشور است و این حق دولت و رئیس‌جمهور است که با رای خود استانداران را انتخاب کنند و تا زمانی که در دولت نهایی نشود، اسامی را اعلام نمی‌کنیم.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سؤال که آیا در هفته گذشته پیشنهادی به هیئت دولت برای استان خاصی داشتید؟ تصریح‌کرد: در هفته گذشته به دلیل اینکه کار دولت فشرده بود پیشنهادی به دولت مطرح نشد و این هفته گزینه های مطرح را به هیئت دولت معرفی می کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که کدام یک از استان‌ها در اولویت قرار دارند؟ گفت: هر استانی که زودتر پرونده‌اش تکمیل و آماده شود به دولت پیشنهاد و معرفی خواهد شد؛ در حال حاضر از نمایندگان مجلس، کنش‌گران سیاسی استان‌ها، خود وزارت کشور و ستادهای آقای روحانی در استان‌ها افرادی را پیشنهاد می‌دهند که در حوزه معاونت سیاسی مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند.

امیری تصریح‌کرد: اسامی افراد پیشنهادی آنالیز و با معیارهای مورد نظر وزارت کشور و تعیین شده از ناحیه دولت سنجیده می‌شوند و یک یا دو نفر و گاهی 3 نفر به مرحله نهایی می‌رسند که بر روی آنها ارزیابی دقیق‌تری انجام می‌شود و در نهایت یک نفر که دارای صلاحیت لازم برای استانداری است با نظر وزیر کشور به دولت معرفی و در دولت بررسی شده و رأی‌گیری صورت می‌گیرد.

قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سؤال که آیا همه استانداران تغییر خواهند کرد، گفت: دولت معیارهایی را تعیین کرده و وزارت کشور نیز ملاک‌هایی دارد که افراد با معیارهای مورد نظر دولت و وزارت کشور ارزیابی می‌شوند؛ اگر معیارهای لازم را داشته باشند انتخاب و در غیر این صورت انتخاب نمی‌شوند؛ البته تا کنون به چنین موردی برخورد نکرده‌ایم.

وی همچنین درباره انتخاب استاندار گلستان نیز یادآور شد:‌ پشنهادهایی آمده اما هنوز قطعی نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها