امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57258
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 51
جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیان جزئیاتی از ...

جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیان جزئیاتی از جلسات این هفته کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خانه ملت گفت: انتخاب اعضای ناظر کمیسیون در برخی شوراها و کمیسیون‌های آموزشی در جلسه این هفته انجام می‌شود.
وی افزود: در جلسه فردای کمیسیون آموزش انتخاب اعضای ناظر در شورای عتف، شورای عالی آموزش و پرورش، شورای آموزش و پرورش استثنایی، هیئت نظارت بر تعیین و تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و هیئت گزینش آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد.
هروی درباره سازوکار انتخاب این اعضا هم اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد نظارتی سالیانه اعضایی را برای عضویت در کمیسیون یا شوراهای مختلف انتخاب می‌کند که در همین راستا کمیسیون آموزش هم اعضای ناظری برای شوراهای آموزشی برمی‌گزیند.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خانه ملت وظیفه این اعضا را نظارت بر عملکرد و مصوبات شوراها و کمیسیون‌های یاد شده عنوان کرد و افزود: این اعضا از روند حرکتی شوراهای خود به کمیسیون آموزش گزارش می‌دهند که بر اساس آن در کمیسیون تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.
نماینده مردم قائنات در مجلس با اشاره به دیگر دستور کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مبنی بر دعوت از حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد برای حضور در جلسه این کمیسیون، اظهار داشت: در این جلسه آقای میرزاده برنامه‌های خود برای مدیریت دانشگاه آزاد را ارائه خواهد کرد.
وی افزود: نمایندگان مباحث گسترده و سؤالات جدی دارند که در جلسه با آقای میرزاده خواهند پرسید، مباحثی همچون وضعیت آموزشی و پژوهشی و مشکلات موجود در این دانشگاه و چرایی تغییر رئیس دانشگاه از جمله این سؤالات است.
هروی همچنین از حضور جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه سه‌شنبه کمیسیون آموزش خبر داد و گفت: در این جلسه نمایندگان با توجه به شرایط موجود و آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مباحث خود را با سرپرست این وزارتخانه در میان خواهند گذاشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها