امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57266
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در دومین جشنواره رسانه ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در دومین جشنواره رسانه ایمنی و فرهنگ ترافیک با بیان اینکه سالانه یک میلیون و 270 هزار نفر در جهان جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند، گفت: این تعداد در کشور ما 19 هزار نفر است.

وی تاکید کرد: در دنیا به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه 5/7 نفر، در آسیا بالای 10 نفر، در ایران 3/7 نفر و در اروپا 7/2 نفر کشته می‌شوند.

مؤمنی تاکید کرد: با توجه به افزایش 100 برابری مسافرت‌ها تعداد کشته‌ها در کشور کاهش یافته است، اما همین 19 هزار نفر هم معادل جمعیت یک شهر است و انگار در پایان یک سال یک شهر نابود می‌شود.

وی رویکرد اصلی راهنمایی و رانندگی را ارتقاء فرهنگ رانندگی در جامعه دانست و گفت: راهور تمرکز خود را در این مورد قرار می‌دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی جهان امروز را بدون رسانه ممکن ندانست و تأکید کرد: بدون رسانه‌ها توسعه‌ای اتفاق نمی‌افتد و اگر آموزش همگانی از طریق رسانه‌ها نبود، کاهش کشته‌های تصادفات در کشور میسر نمی‌شد.

وی در پایان تأکید کرد: اگر بخواهیم 19 هزار کشته در سال را کاهش دهیم باید بیشتر تلاش کنیم و از تجربیات گذشته استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها