امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57269
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، احمدعلی کیخا امروز در همایش یوزپلنگ ایرانی که در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهارداشت: کافی است برای حفاظت محیط ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، احمدعلی کیخا امروز در همایش یوزپلنگ ایرانی که در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهارداشت: کافی است برای حفاظت محیط زیست تصمیم بگیریم به طوریکه اگر هم کمک نمی‌کنیم، تخریب هم نکنیم.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست، افزود: آنچه که باعث کاهش جمعیت یوزپلنگ در کشور شده است، دخالت بشر و تخریب زیستگاه‌ها توسط دولت و مردم بوده است.

وی متذکر شد: ما تا حد توان حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری را انجام می‌دهیم اما این مردم هستند که باید دیدبان محیط زیست باشند.

وی یادآور شد: در هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد کسانی که وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند، در برخورد با متخلفینی که قدرت و ثروت در دست دارند مورد هجمه این افراد قرار گیرند و اخراج شوند، در این میان اگر لازم باشد تیم‌های ویژه‌ای برای بررسی این مسئله می‌فرستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سازمان‌های مردم نهاد برای حفاظت از محیط زیست، بیان داشت: اندک‌کاری هم که برای حفاظت از یوزپلنگ انجام شده توسط همین سازمان‌های مردم‌نهاد بوده است.

کیخا با تاکید بر همیاری مردم در امر حفاظت از محیط زیست، ادامه داد: سازمان محیط زیست مسئول اشتغال مردم نیست و مهمترین رسالتش جلوگیری از تخریب و آلودگی محیط زیست است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست، بیان داشت: به دلیل خلاء قانونی و درک حداقلی از ضرورت و اهمیت منابع طبیعی، اجازه دادند تخریب‌ها در محیط زیست صورت بگیرد.

وی متذکر شد: اگر میراث طبیعی ما از بین برود حیات جامعه دچار چالش می‌شود برای نمونه می‌توان به پارک ملی ارومیه اشاره کرد که با از بین رفتن آن حیات این منطقه نیز با مشکل روبرو شده است و همچنین در حوزه سیستان به از بین رفتن دریاچه هامون می‌توان اشاره کرد که چه وضعیتی در حیات این ناحیه گذشته است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست با بیان اینکه کسانی که قانون اساسی را نوشته‌اند به خوبی می‌دانند که حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست نمی‌تواند با این تعداد نیروی انسانی به تنهایی حافظ محیط زیست باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها