امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57274
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه «به شدیدترین شکل» حمله به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه «به شدیدترین شکل» حمله به نمایندگی سیاسی فدراسیون روسیه در طرابلس، پایتخت لیبی را محکوم کرده و بر اهمیت اجرای عدالت در مورد افرادی که در این حمله دست داشتند، تاکید کرد.

روز چهارشنبه افراد ناشناس به سفارت روسیه در لیبی حمله کرده و سعی کردند وارد محوطه آن شوند که نیروهای امنیتی این حمله را دفع کردند. بعد از این حادثه دولت روسیه کلیه دیپلمات‌های خود را از لیبی خارج کرد.

در بیانیه شورای امنیت آمده است: تمامی اعضای شورای امنیت در این مورد هم عقیده بوده و تاکید دارند که چنین حملاتی به نمایندگی رسمی کشورها که بر اساس حقوق بین الملل باید از تعدی مصون باشند، به هر دلیلی که صورت گرفته، نمی‌تواند هیچ توجیهی داشته باشدو افرادی که در این حمله دست داشتند، باید مجازات شوند. 

شورای امنیت در این بیانیه همچنین از دولت لیبی خواسته تا تلاش بیشتری در دفاع  و تامین امنیت از سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها، اموال و دیپلمات‌های خارجی که در حال ماموریت در این کشور هستند، به‌عمل آورده و به تعهدات بین المللی خود در این زمینه عمل کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها