امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57277
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که نخست وزیر لیبی معذرت‌خواهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که نخست وزیر لیبی معذرت‌خواهی عمیق خویش را از حمله روز چهارشنبه به سفارت فدراسیون روسیه در طرابلس به اطلاع مقامات مسکو رسانده است.

پیام عذرخواهی "علی زیدان" نخست وزیر لیبی در زمان دیدار "سلیمان سایتی" نماینده سیاسی موقت لیبی در روسیه با "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر خارجه روسیه به طرف روسی تسلیم شد. این ملاقات به درخواست طرف لیبیایی و برای همین منظور صورت گرفت. 

در این پیام تاکید شده است که مقامات طرابلس قاطعانه این حادثه را محکوم کرده و آمادگی کامل دارند که خسارات وارده به سفارت روسیه را جبران کنند. در این پیام همچنین تاکید شده که رهبران جدید لیبی اهمیت خاصی برای توسعه همکاری و روابط همه جانبه با روسیه قائل بوده و امیدوارند که دیپلمات‌های روسی هرچه سریعتر به این کشور بازگردند.

معاون وزیر خارجه روسیه نیز در این دیدار تاکید کرد که مقامات مسکو از دولت لیبی انتظار دارند که گام‌های مشخصی در راستای اجرای تعهدات بین المللی در زمینه تامین امنیت نمایندگی‌های سیاسی سایر کشورها در این کشور انجام دهد و امنیت تضمین شده دیپلمات‌های روسی در لیبی را تامین کرده تا شرایط برای ازسرگیری فعالیت آنها در این کشور فراهم شود.

لازم به یادآوری است که گروهی از افراد ناشناس روز چهارشنبه به ساختمان نمایندگی دیپلماتیک روسیه در پایتخت لیبی حمله کردند که علت آن انتشار خبر کشته شدن یک افسر نیروی هوایی لیبی بود که ظاهرا توسط یک تبعه روس صورت گرفته بود.

معترضان خشمگین اتومبیل پارک شده در کنار درب ورود سفارت روسیه را به آتش کشیدند و به ساختمان حمله کردند و تلاش کردند تا وارد آن شوند. مامورین امنیتی سفارت به طرف مهاجمین تیراندازی کردند که در نتیجه دو تن از آنها کشته و چند نفر زخمی شدند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها