امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57306
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرید زکریا»، تحلیل‌گر مشهور سی‌ان‌ان که مواضع خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران دارد، در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرید زکریا»، تحلیل‌گر مشهور سی‌ان‌ان که مواضع خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران دارد، در ضمن یادداشتی در هفته‌نامه آمریکایی تایم اذعان کرد که دانش هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اگر هم در گذشته قابل از بین بردن بود، دیگر نمی‌تواند از بین برود.

این تحلیل‌گر نورئالیست هندی‌الاصل ضمن اشاره به این واقعیت که هر کشور دارای برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای این قابلیت را دارد که روزی جهت برنامه خود را تغییر دهد، تاکید کرده که ایران تخصصی عمیق در دانش هسته‌ای ایجاد کرده است و این واقعیت قابل از بین بردن نیست.

وی خاطرنشان کرده که تنها هدفی که جامعه بین‌المللی می‌تواند در خصوص برنامه هسته‌ای ایران دنبال کند، این است که اجازه چنین تغییر جهتی به برنامه هسته‌ای این کشور داده نشود.

زکریا در بخشی دیگر از یادداشت خود ضمن اشاره به اینکه ایران ملتی بزرگ و دارای تمدنی شگرف است، مدعی شد که این یک تراژدی است که چنین ملتی منزوی باشد.

ایران همواره تاکید کرده که جهت برنامه هسته‌ای این کشور هرگز به سوی برنامه نظامی نمی‌رود. مقام معظم رهبری بر حرام بودن تولید و نگهداری از تسلیحات اتمی تاکید کرده‌اند و مقامات کشورمان بارها خاطرنشان ساخته‌اند که تسلیحات کشتار جمعی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار