امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57320
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 48
حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایلام سخن می‌گفت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در طی دو دهه ...

حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایلام سخن می‌گفت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در طی دو دهه گذشته نسبت به این تاکتیک افزود:  نرمش قهرمانانه از تاکتیک‌هائی است که در اندیشه سیاسی اسلام و سیره پیامبر(ص) و ائمه علیهم السلام اجمعین مورد توجه و بهره‌برداری قرار گرفته است و لذا باید دید با هدایت رهبری کی و کجا از این تاکتیک درست و برای دستیابی به پیروزی استفاده کرد.
این کارشناس مسائل سیاسی با استفاده از سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری بیان داشت: نرمش قهرمانانه در دو حوزه دیپلماسی خارجی و سیاست داخلی قابل اعمال است مشروط به وجود شرایط و رعایت چارچوبی که رهبری فرموده‌اند.
وی با اشاره به حوادث سال 75 در رابطه با موضوع میکونوس و تعلیق غنی سازی در دوران اصلاحات و شرایط کنونی کشور افزود: در این سه مقطع نظام اسلامی برای فرصت دادن به دشمن جهت تجدید نظر در رفتارش نسبت به ملت ایران از چنین تاکتیکی استفاده کرده است.
ترقی به استفاده از این تاکتیک در دوران حکومت پیامبر و ائمه گفت: شرایط کنونی انقلاب اسلامی ما به تعبیر رهبری مانند مقطع بدر و خیبر است. نه مثل زمان صلح امام حسن (ع) و نه مثل زمان قطعنامه 598.  بلکه ملت و نظام اسلامی  دراوج  اقتدار ملی و نفوذ بین‌المللی و قدرت دفاعی است.ولی همانطور که پیامبر از صلح حدیبیه برای ساخت درونی نظام اسلامی استفاده کرد و متقابلاً در برابر خواست‌های فرعی دشمن نرمش نشان داد و حتی یکسال حج واجب را تعطیل کرد. امروز هم ما برای ساخت درون نظام می‌توانیم از این تاکتیک استفاده کنیم.
نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی شروط انجام این نرمش قهرمانانه را شناخت درست حریف و دشمن، شناخت موقعیت جنگی با دشمن و شناخت نقطه مورد حمله حریف و دشمن دانست و در تبیین این شروط افزود: دشمن ملت ایران نه دست از دشمنی برداشته و نه ماهیت و اهداف دشمنی او تغییر کرده و نه تبدیل به دوست شده که ما با او سازش و یا به همزیستی مسالمت آمیز بپردازیم بنابر این با علم به اینکه او هنوز هم دشمن ماست و بدنبال شکست ماست با ید از تاکتیک نرمش استفاده کنیم.
وی افزود: نکته دیگر اینکه فراموش نکنیم که ما با آمریکا در موقعیت جنگ نرم و جنگ دیپلماسی هستیم . و دیگر اینکه بدانیم دشمن ماهیت و شاخصه ضد استکباری ما را نشانه رفته است. هویت الگویی ما برای کشورهای آزادی خواه و استقلال طلب را نشانه گرفته است. بنابراین نباید نرمش ما به هدف گیری آمریکا کمک کند و نباید ما از دشمن دانی آمریکا به دشمن پنداری او برساند.
ترقی نرمش قهرمانانه را مانوری هنرمندانه بدون عبور از خطوط قرمز یا برگشت از راهبردهای اساسی و با توجه به آرمان‌های انقلاب دانست و افزود: بنابراین تعریف نرمش قهرمانانه به اصل خدشه ناپذیر استکبار ستیزی و تقابل با نظام سلطه در سیاست خارجی جمهوری اسلامی مغایر نخواهد بود.
رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که این نرمش را در حوزه دیپلماسی تعریف کرده اند نه سیاست خارجی گفت : با این جایگاهی که رهبری برای این روش قائل هستند نرمش قهرمانانه یک تاکتیک است و فقط در سطوح تاکتیکی قابل استفاده خواهد بود.
وی با اشاره به مواضع اوباما در سخنرانی سازمان ملل و تناقض آن با مواضعش بعد از دیدار با نتانیاهو افزود: خوشبینی نسبت به اینکه آمریکا می‌تواند از این فرصت نرمش جمهوری اسلامی درست استفاده کرده و بعضی از چالش‌هایش را حل کند درست نیست و ماهیت واقعی آمریکا و اوبا ما همانیست که بعد از دیدار با نتانیاهو گفته است. ولی لازم بود با این آزمون مهم نسل جوان کشور ما و سیاستمداران غربگرائی که به تغییر در دولت آمریکا خوشبین هستند اثبات شود که آمریکا رضایت صهیونیست‌های جنایتکار را بر ایران ترجیح می‌دهد. بنابراین نرمش قهرمانانه به معنی دست بر داشتن از اصول نیست و دارای قید و شرط است.
ترقی خطاب به کسانی که در داخل مشمول این نرمش قهرمانانه شده‌اند گفت: امیدواریم این افراد از این فرصت مغتنم استفاده کرده و دست از راه اشتباهشان بردارند و به دامن ملت و نظام برگردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها